Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ronaldo: Nedvěda si pamatuju. Bohužel

5 2006
Weggis - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Dělat rozhovor s Ronaldem znamená mluvit obrazně i doslova s těžkou váhou. Přes kilogramy navíc, které Ronaldo nyní zjevně má, vyvolává jeho jméno stále obrovský respekt hodící se k jednomu z nejlepších útočníků světa.

Ronaldo že má respekt? Jak u koho... Ve švýcarském Weggisu, kde nejlepší hráč šampionátu 2002 s Brazílií o víkendu  skončil soustředění, ho brazilští novináři po straně s úšklebkem nazývali tlouštíkem. Zato kouč Parreira tvrdil: "Nepochybuji, že Ronaldo bude na světovém šampionátu opět velkou zbraní."

A sám Ronaldo? Na hřišti si přidával kolečka navíc a s novináři z vlastní země se příliš nebavil: v zóně, kde se hráči potkávali s žurnalisty, se zastavoval na místě vymezeném pro ty zahraniční. Takto s ním udělala rozhovor i MF DNES.

Smím se vás zeptat na český tým?
Vím, že po boji postoupil na šampionát z evropské kvalifikace, což byla velmi těžká práce. Ale zvládl to, což svědčí o jeho kvalitě. Z mého pohledu má Česko hodně silný tým.

Tak schválně: znáte nějakého českého hráče?
Beru český tým jako skupinu velmi dobrých hráčů. Právě v kompaktnosti je jeho velká síla. Kdybych měl ale jmenovat jednoho z nich, zmínil bych Pavla Nedvěda. Ten je ve světě nejznámější, proto bych mluvil o něm.

A co byste o něm říkal?
Že je to velice inteligentní hráč. A že mu hodně pomáhají zkušenosti z velkých zápasů.

Jeden takový sehrál Nedvěd i proti vám na jaře 2003 v Lize mistrů. Vzpomínáte?
Bohužel moc dobře. Juventus s Nedvědem tehdy mě a Real v semifinále vyřadil. Prohráli jsme v Turíně 1:3, takže jsme ztratili náskok 2:1 z Madridu. Nedvěd na tom měl velkou zásluhu: dal gól a hrál skvěle.

Vážně vám Nedvěd utkvěl v paměti?
Ano. Nedvěd dokonce za ten rok po mně převzal Zlatý míč, pokud se tedy nepletu.

Nepletete. I když vy, pokud se pro změnu nepletu já, jste tenkrát říkal, že byste Zlatý míč dal Robertu Carlosovi.
Roberto je můj spoluhráč z Realu i z brazilské reprezentace, je logické, že mu vždy přeji to nejlepší. Nic to ale nemění na tom, že Nedvěd si Zlatý míč zasloužil.

Zanedlouho se můžete s Nedvědem utkat znovu, pokud Brazílie narazí v osmifinále na Česko. Přál byste si to?
Když chcete vyhrát titul, a to Brazílie určitě chce, nemůžete si vybírat soupeře. Musíte porazit každého a k tomu je potřeba mít v hlavě, že všichni protivníci jsou velmi těžcí. Myslím si, že Česko je nevyzpytatelný soupeř, ale takových je víc. Nezapomínejte, že mluvíme o světovém šampionátu!

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze