Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ronalda bolí hlava, byl v nemocnici

15 2006
Königstein - Potíže brazilského útočníka Ronalda neberou konce. Hvězda minulého šampionátu se na mistrovství světa v Německu herně trápí. Důvodem špatného výkonu v zápase proti Chorvatsku (1:0) mohly být i zdravotní problémy. Podle agentury Reuters strávil devětadvacetiletý fotbalista část noci na dnešek v nemocnici kvůli bolestem hlavy.

"Ronaldo absolvoval lékařské vyšetření a ani jeden z testů neodhalil žádné problémy. Je tedy v normálním stavu a bude na dnešním tréninku," uvedli zástupci brazilského týmu.

Anonymní zdroj agentury Reuters již dříve uvedl, že se hvězdný útočník Realu Madrid vrátil z nemocnice do hotelu kolem jedné hodiny v noci.

Německo: jásalo přes milion lidí

Němečtí fotbaloví fanoušci oslavovali vydřenou výhru 1:0 nad Polskem skoro celou noc na dnešek venku. V přeplněných vyhrazených prostorách a v ulicích jásal více než milion příznivců nad druhým vítězstvím domácího týmu na letošním mistrovství světa.

Zvláště v dějišti utkání Dortmundu jezdily dlouhé kolony troubících aut s černo-žluto-červenými vlajkami vystrčenými z okének. Pěší davy fanoušků táhly ulicemi za popěvku Ach, jak je to krásné (Oh, wie ist das schön) a skandování Berlín, Berlín, jedeme do Berlína. Tam Němci hrají příští zápas s Ekvádorem, ale především se tam 9. července uskuteční finále šampionátu.

Ještě před zápasem došlo v Dortmundu k násilnostem německých chuligánů, informovala agentura DPA. Krátce před zahájením zápasu obklíčila policie asi 150 násilnických fanoušků v jedné venkovní restauraci, když je však chtěla odvézt, zaútočili rowdies na policisty láhvemi a židlemi. Policie ale podle svého hlášení dostala situaci rychle pod kontrolu.

Celkem policie večer zadržela na 300 násilníků, z toho polovinu tvoří Němci, 60 je polských fanoušků. Střetům mezi chuligánskými skupinami se však podařilo zabránit.

Saúdská Arábie ignoruje ceny

Fotbalisté Saúdské Arábie nesmějí po svých zápasech na mistrovství světa v Německu převzít oficiální cenu mezinárodní federace FIFA pro nejlepšího hráče utkání, jelikož sponzorem tohoto ocenění je pivovar. V Saúdské Arábii jsou však prodej i konzumace alkoholických nápojů přísně zakázány.

Technická komise FIFA vybírá po každém utkání na šampionátu nejlepšího hráče zápasu. Ten obdrží cenu, která je sponzorovaná americkým pivovarem
Anheuser-Busch, jedním z oficiálních partnerů turnaje. "Ano, je to tak. Co říkáte, je pravda, a to je vše, co k tomu mohu říci," uvedl mluvčí saúdskoarabského týmu na dotaz agentury Reuters, zda hráči opravdu odmítají cenu pro nejlepšího hráče zápasu právě kvůli sponzorovi.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze