Romáriovy góly zničily Venezuelu

9 2000
M a r a c a i b o - Zkušený čtyřiatřicetiletý útočník Romário nastřílel Venezuele v kvalifikaci pro mistrovství světa čtyři góly a brazilský výběr deklasoval soupeře 6:0. Daleko víc práce měla Argentina s Uruguayí, když před šedesáti tisíci diváků vyhrála jen 2:1 gólem Gabriela Batistuty ještě před přestávkou, nicméně vyhrála a vede v tabulce před Brazílií o pět bodů. Romário vstřelil tři góly v závěru první půle během osmi minut, počtvrté se trefil v 64. minutě. Po dvouleté reprezentační pauze odehrál za národní tým dva zápasy a nastřílel v nich sedm gólů - v minulém utkání proti Bolívii vstřelil hattrick.

"Pokaždé, když dostanu šanci hrát v takovém utkání, se snažím střílet góly," řekl Romário po utkání, v němž Brazilce vedl prozatímní kouč Candinho, který se ujal mužstva po odvolání trenéra Wanderleye Luxemburga.

Venezuela - Brazílie 0:6 (0:5). Branky: 31., 36., 39. z pen. a 64. Romário, 21. Euller. 29. Paulista.

Argentina - Uruguay 2:1 (2:0). Branky: 28. Gallardo28, 42. Batistuta - 48. Magallanes.

Ekvádor - Chile 1:0 (0:0). Branka: 76. Delgado.

Bolívie - Peru 1:0 (1:0). Branka: 4. Suarez 4.

Pořadí po 9. kole: 1. Argentina 22, 2. Brazílie 17, 3. Paraguay 17, 4. Kolumbie 15, 5. Uruguay 14, 6. Ekvádor 13, 7. Chile 10, 8. Peru 8, 9. Bolívie 8, 10. Venezuela 3.