Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ribbeck: Hráli jsme hrozně, ale máme bod

13 2000
L u t y c h - Němečtí fotbalisté vstupovali do zápasu s Rumunskem na mistrovství Evropy s odhodláním podat takový výkon, kterým by odčinili fiasko z předloňského světového šampionátu ve Francii, ale efekt byl přesně opačný. Po remízovém utkání (1:1), v němž postrádali jakoukoli tvůrčí invenci, se odborníci shodli, že v současné formě se jich nemusí bát žádný ze zbývajících patnácti účastníků Eura.

Němci se zaměřili na hlídání režiséra rumunské hry Hagiho, jako by úplně zapomněli na to, že mohou sami útočit a ne jen čekat, čím je ohrozí soupeř. "Ještěže jsme alespoň vyrovnali," ulevil si kouč obhájců trofeje Erich Ribbeck a dodal, že hned na úvod to byla perná zkouška. "Ale klidně můžete říct, že jsme hráli hrozně a uhráli jsme se štěstím bod," neskrýval rozčarování.

V obraně při prvním gólu vyhořeli oba stopeři. Linke uvolnil Iliemu cestu vlastní nešikovností a Nowotny nechal střelce Moldovana úplně volného. Fanouškům tak dal jasně najevo, že se Matthäusův nástupce stále hledá. V záloze snesl přísnější měřítko jen autor vyrovnávací branky Scholl a také Bierhoff příliš nepotvrdil svůj slib, že se stane nejlepším střelcem šampionátu. "Ještě máme svůj osud ve svých rukou," doufal ve znovuzrození německého vítězného ducha Lothar Matthäus a Bierhoff se přidal: "Další remíza by byla příliš."

Němce čeká souboj s Anglií, která zůstala po porážce s Portugalskem bez bodu. "Rumuni byli nejslabším týmem skupiny, a my jsme je nedokázali porazit," lkal obránce Markus Babbel, který nyní proti Anglii nebere nic jiného než tři body. To, že by mu to jako budoucímu obránci Liverpoolu ztížilo vstup do nového angažmá, mu zřejmě nevadí.

Vítězství měl na kopačce v 68. minutě Moldovan, ale nejprve mu stál v cestě Matthäus, podruhé poslal útočník míč do ochozů. "Dnes jsme byli lepší. Takové šance se musejí dávat," kál se střelec Fenerbahce. "Zasloužili jsme si vyhrát," řekl další turecký legionář Gheorghe Popescu a o sporném momentu, při němž se Ilie skácel kousek od Kahna k zemi, raději pomlčel.

Očekávaný duel Matthäuse s Hagim skončil ke zklamání fanoušků matnými výkony obou hráčů. Rumunský veterán vydržel se silami jen chvíli, zbytek zápasu odchodil a pro běhavého Jeremiese, jehož ještě většinou zdvojoval některý ze spoluhráčů, byl snadným soustem. Německý rekordman zase místo toho, aby do zadních řad vnesl klid, přidělával svým spoluhráčům starosti. Oba museli být vystřídáni, a tak si alespoň po zápase pro útěchu vyměnili své dresy s desítkou.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze