Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rezignuj a veřejně se omluv, žádají členové výboru ČMFS po Kubíčkovi

Jiří Kubíček | foto: MF DNES

27 2009
Jiří Kubíček je u většiny členů výkonného výboru Českomoravského fotbalového svazu velmi neoblíbený. Jeho pozici dokumentuje výzva, kterou dnes vysoce postavení funkcionáři podepsali. Chtějí, aby rezignoval na svazové funkce a veřejně se omluvil za své chování. Výzvu zveřejnili na webu fotbalového svazu.

Důvodem je prý Kubíčkovo "neakceptovatelné chování a morální kredit" svazového místopředsedy, kvůli nimž nemůže být členem vrcholného orgánu  občanského sdružení. Především mu vytýkají tajné  videonahrávky z jednání výboru i ze soukromých setkání s dalšími osobami, které údajně upravuje dle vlastních potřeb.

Pod výzvou jsou podepsáni svazový předseda Pavel Mokrý, místopředseda Jaroslav Vacek a členové výboru Radek Bělák, Milan Haškovec, František Hrdlička, Václav Chvála a Jaroslav Starka.

Kubíčkovo chování srovnali s poslancem za ODS Janem Moravou a sociálnědemokratickým senátorem Vladimírem Drymlem, kteří způsobili nedávné politické skandály.

"Je lidsky, pracovně i morálně nepřijatelné, aby (Kubíček) tajně nahrával soukromé i pracovní rozhovory s osobami, se kterými jedná, včetně zasedání fotbalových orgánů a tyto nahrávky dále shromažďoval, jednostranně upravoval a poté se jimi zavádějícím způsobem veřejně chlubil, rozšiřoval, přehrával a nabízel médiím," uvádí se v prohlášení, které sedm z 12 současných členů výboru zveřejnilo na webu.

Podle nich Kubíček informace shromažďuje za "účelem znevažování, skandalizování a záměrného poškozování a šikanování jemu nepohodlných osob". Současně prý shromažďuje o jednotlivých funkcionářích ČMFS, ale i klubů, nejrůznější písemné, vesměs jím účelově upravené nebo zkreslené materiály a informace, kterými se je snaží dlouhodobě vydírat a kompromitovat.

"Člověk s tímto lidsky, právně i společensky zcela neakceptovatelným chováním a morálním kreditem, nemůže být členem vrcholného orgánu občanského sdružení, stejně jako v politice nemohou působit například již bývalý poslanec Morava nebo vicehejtman a radní Dryml, jak to ukázaly jejich nedávné kauzy," tvrdí fotbaloví bossové.

Pozastavují se především nad takzvanou zprávou o činnosti výkonného výboru za roky 2005 - 2009, kterou Kubíček prý rozeslal celému fotbalovému hnutí a hodlá ji údajně předložit na soukromém pracovním jednání, které svolal na sobotu 31. ledna do Průhonic.

"Upozorňujeme, že zpráva musí být vždy projednána a schválena výborem jako celkem, a nikoliv  zpracovaná a prezentovaná pouze jedním z jeho členů," tvrdí skupina funkcionářů a slibují, že se proti výše uvedeným způsobům budou bránit soudní cestou.

Kubíček je dlouhodobě v opozici proti tomu, jakým způsobem je řízen fotbalový svaz, a snaží se svým oponentům prokázat špatné hospodaření. Byl vytrvalým kritikem především prvního místopředsedy Vlastimila Košťála, ale i po jeho prosincové rezignaci ve své kritice vytrval.

V sobotu si hodlá podle mnohých zákulisních zpráv zajistit přízeň a podporu většiny okresních (OFS) a krajských fotbalových svazů (KFS) pro valnou hromadu, kterou svolal svaz na 27. června.

První větší střet se očekává však už o den dříve na oficiálním pracovním setkání regionálních zástupců, které se uskuteční v Nymburku. Kubíček původně zamýšlel, že by se jeho sobotní akce dala vyhlásit za valnou hromadu, ale ze svých záměrů již prý ustoupil.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze