Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rezignace? Takhle to Kotrba nikdy nemyslel

10 2003
Praha - Jak to bude s fotbalovým trenérem Jiřím Kotrbou? Zůstane dál ve Spartě, kterou dostal do osmifinále Ligy mistrů, ale v domácí soutěži výrazně zaostává za Ostravou? Nebo odstoupí, jak před několika dny naznačoval? "Utíkat nechci. Ale před pár dny jsem šel za naším ředitelem Peltou a řekl mu, jestli by o změně trenéra uvažovat neměli," přiznal Kotrba.

Co k tomu Kotrbu vedlo? Vždyť se mu v Lize mistrů povedl zázrak. Podceňovaná Sparta postoupila mezi nejlepších šestnáct klubů v Evropě. Potřetí za posledních pět ročníků Ligy mistrů.

"Je to obrovský úspěch, nejen pro mě, ale i pro klub. Nikdo s námi nepočítal, ale dokázali jsme to. Jenže nejde nevidět, že v lize ztrácíme sedm bodů na Ostravu," prohlásil Kotrba.

Podal jste tedy rezignaci, nebo ne?
Nic jsem nenapsal, žádná moje rezignace nikde neleží. Ale své názory jsem našemu ředitelu Peltovi řekl.

Co jste mu řekl?
Že být na jeho místě, tak bych zvažoval, jestli není chyba v trenérovi. A teď je na vedení klubu, co s tím udělá.

Tak chcete Spartu trénovat, nebo z ní odejít?
Kdybych teď po Laziu řekl, že jdu pryč, tak by to zavánělo furianstvím. Nechci utíkat. V Lize mistrů máme obrovský úspěch. Ale pořád je tady ta domácí liga, ve které to na podzim byla jedna velká porážka.

Co vám ředitel Pelta odpověděl?
Že jsem se zbláznil. Ale mě ta naše liga pořád žere.

Ale přece musí převažovat výsledek v Lize mistrů. Ztráta sedmi bodů v domácí soutěži není tak obrovská, aby se na jaře dohnat nedala. A vy uvažujete, že skončíte.
Vedl mě k tomu můj pocit. V Lize mistrů jsme našli způsob, jak hrát. Jenže doma se nám to nepodařilo. Prostě jsem to do hráčů nedostal. A pak ještě přijde zápas v Jablonci, kde chytneme čtyři góly. To byla hrozná rána.

Čím si ty rozdíly vysvětlujete?
Vždycky jsme měli potíže po reprezentační přestávce, nebo před a po Lize mistrů. Potřebovali jsme hráče přinutit, aby i v naší lize hráli tak, jako v té Lize mistrů. Jenže to se nepodařilo a já to beru za svou velkou porážku. Sparta prostě musí českou ligu vést, nebo mít aspoň ztrátu minimální. Sedm bodů je moc. Takový rozdíl mezi námi a Ostravou být nesmí.

A co si myslíte, že teď vedení udělá?
Na to odpovídat nebudu.

Když vás vyhodí, jedno vám to asi nebude.
Bude mi to líto. Když jsem loni skončil v Příbrami po dvou kolech, byl jsem málem za blázna. Ale já v tu chvíli cítil, že pokračovat v Příbrami nemá smysl. Zatímco ve Spartě to smysl má.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze