Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Řevnivost se vrací: Snad Ronaldo a Portugalci nepostoupí, přeje si Rooney

JSME TAM! Vás ale na mistrovství světa vidět nechci, vzkazuje Rooney do Portugalska. | foto: Sergei GritsReuters

10 2009
Přátelství z Manchesteru je pryč, vrací se tři roky stará řevnivost. Útočník Wayne Rooney bývalému parťákovi přestup do Realu očividně nezapomněl. I proto zřejmě nepřeje Portugalsku, v němž hraje Ronaldo ústřední roli, postup na mistrovství světa.

Hodně neštěstí, ať se ti nedaří! I tak se možná v duchu rozloučil Rooney s Ronaldem, když se Portugalec nechal definitivně zlákat španělským velkoklubem a za rekordní přestupní částku putoval ze stadionu Old Trafford na madridské Santiago Bernabeu.

"Bylo by krásné nevidět je na mistrovství světa," prohlásil anglický střelec na účet portugalské reprezentace.

Příčina tohoto přání? Portugalci vyřadili Anglii ve dvou po sobě jdoucích šampionátech. Nejprve na EURO 2004 v Portugalsku, dva roky poté na MS 2006 v Německu. Pokaždé ve čtvrtfinále, pokaždé na penalty.

Tři roky staré vypadnutí bylo pro Rooneyho ovšem bolestivější. Možná si ten moment pamatujete…

Zarputilý forvard svádí souboj ve středu hřiště s Carvalhem, portugalský obránce nakonec Rooneyho v pádu fauluje, za což se Angličan bezmyšlenkovitě mstí a šlápne Portugalci mezi nohy.

Rozhodčí si zákeřné odplaty nevšímá, a tak k němu utíká Ronaldo a žaluje. Rooney do někdejšího spoluhráče z Manchesteru naštvaně strčí, ale červené kartě už neunikne. Anglie dohrává zápas v oslabení a po penaltách končí.

"V posledních dvou turnajích nás vyřadili, a když jsme se nekvalifikovali na EURO 2008, dal nám to Ronaldo hodně sežrat," říká Rooney.

Teď se může smát on. Angličané mají účast na MS 2010 v Jihoafrické republice jistou, ve skupině získali plný počet bodů a zbylá dvě utkání mohou dohrát v pohodě.

To Portugalci se třesou, jsou na tom totiž podobně jako český tým. Nacházejí se na třetím místě tabulky, musí vyhrát oba domácí zápasy s Maďarskem a Maltou, a také doufat, že Švédsko poztrácí body v Dánsku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze