Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Reprezentanty sužuje tropické vedro

7 2003
Praha - Téměř pětačtyřicetistupňové vedro sužovalo fotbalové reprezentanty při sobotním dopoledním tréninku v Praze na Strahově. Teploměry sice ukazovaly jedenatřicet, ale výheň na přímém slunci byla nesnesitelná. "Nejnepříjemnější je opravdu to vedro," ulevil si defenzivní středový hráč Tomáš Galásek na odpoledním posezení s novináři. Pro úvodní dny soustředění před středeční kvalifikací s Moldavskem připravil Kouč Karel Brückner svým svěřencům perné tréninkové dávky. Žádné mazlení, jako když se hráči sejdou dva dny před utkáním.Dále čtěte: Čech se Barcelonou nerozptyluje

"Byl to hodně dynamický trénink, zaměřený také na rychlost a sílu," přiblížil ofenzivní záložník Vladimír Šmicer sobotní dopolední přípravu, při níž se dostalo například i na speciální překážkový běh.
 
"Je znát, že trenér nás chce po té pouze od skončení ligových soutěží oživit. Vedro je strašné a on nás přitom vůbec nešetří," naoko si Šmicer s úsměvem postěžoval.
 
Brückner v hotelu Praha o něco později upřesnil, že sobotní trénink byl mobilizační. "Musím prostě v hráčích mobilizovat všechno, co v nich je," vysvětlil. "Ale nepřeháním to, podvečerní trénink už bude mírnější a taky částečně herní. V těch dalších pak přijde na řadu taktika, standardní situace a ladění na zápas."
 
S mobilizací sil ale fotbalisté žádné problémy nemají. Shodovali se, že úvodní tréninkový nápor vydýchali už v pátek, kdy se také makalo hodně zotra a téměř dvě hodiny.
 
"Já už jsem taky úplně v pohodě," zahlásil Jan Koller, útočný trumf, bez něhož si Brückner málem nedovede představit základní sestavu.

"Včera jsem se rozhýbával jen pozvolna, ale dnes už jsem do toho šel stejně jako ostatní. Ve středu prostě budu připravený a na zápas se moc těším," dodal fotbalista který měl kvůli chirurgickému zákroku v Dortmundu nucenou desetidenní zahálku.
 
Další útočník Jiří Štajner v tropických vedrech nastydl, v jednom kuse posmrkává, ale mává nad tím rukou. "To nic není, budu v pořádku," ujistil. "Od konce bundesligy jsem čtyřikrát trénoval s bývalými libereckými spoluhráči a odehrál jsme dva lehčí zápasy, takže z rytmu jsem určitě nevypadl."
 
Všichni se shodují, že Moldavsko by mělo být úspěšným završením jarní sezony. Aby si mohli v dobré náladě užít zaslouženou dovolenou.
 
Štajner se chystá na týden na Kanárské ostrovy, Koller bude pendlovat doma v Česku mezi Jabloncem, Prahou a Smetanovou Lhotou, kde má rodiče.
 
Liverpoolská dvojice Milan Baroš - Vladimír Šmicer má po Moldavsku volno ještě dlouhé čtyři týdny. Také oni stráví tuto dobu na domácí půdě. Šmicer většinou v Praze a okolí, Baroš ve svém rodišti ve Viganticích. "Já už stihnul týden na Krétě, ale na naše překrásné Valašsko prostě dopustit nedám," poznamenal Baroš.
 
V sobotu dopoledne se tréninku nezúčastnil Štěpán Vachoušek, jehož začalo trápit koleno. Nedvěd dostal po pátečním tréninku obstřik na pošramocený kotník a v sobotu ho už zase bylo plné hřiště.
 
"Pokud bych měl někoho povolávat místo Vachouška, udělal bych to až v pondělí. Vachoušek je totiž univerzální hráč, tak zkrátka počkám, jak se to vyvine," uvedl dále trenér Brückner, jenž je potěšen rapidně se lepšícím zdravotním stavem Kollera.Najdete na iDNES.czmobilní verze