Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Reprezentanti ukončí rok v Jablonci

19 2003
Jablonec nad Nisou - Ten, kdo chce ještě v tomto roce vidět české fotbalové reprezentanty, má poslední šanci v neděli v Jablonci na Nisou. V tamní Městské hale se koná exhibice v halovém fotbale, na níž si zahraje řada hráčů úspěšného týmu Karla Brücknera. Tradiční předvánoční akci je pořádána Nadací fotbalových internacionálů.

Letos se show koná pod názvem "Pocta Josefu Masopustovi" na počest legendárního fotbalisty, který odchází z vedení nadace. Dvaasedmdesátiletý internacionál se bude loučit s aktivní účastí ve fotbalovém světě, ale v centru pozornosti budou také současní hrdinové národního týmu.

Ve výčtu těch, kteří slíbili dorazit do Jablonce, je i šest nynějších reprezentantů: Tomáš Rosický, Jan Koller, Martin Vaniak, Jiří Štajner, Miroslav Holeňák a Tomáš Hübschman.

Ale hrát budou i jejich předchůdci, z nichž někteří se však představí už pouze v utkání hráčů nad 35 let. Tam se mohou diváci těšit na účast Antonína Panenky, Karla Jarolíma, Jaroslava

Šilhavého, Jana Fialy, Miroslava Beránka a dalších. Exhibice se slavnostním podtextem bude zahájena v neděli v 16:00 hodin utkáním bývalých hráčů, o hodinu později začne hlavní duel Čechy - Morava. Takřka třítisícová hala má být podle pořadatelů zaplněna.

Nadace v rámci fotbalového odpoledne předá dary bývalým reprezentantům, kteří se letos dožili kulatých narozenin. Blahopřání k osmdesátinám se dočká Jiří Žďárský, sedmdesátku letos oslavil Jiří Tichý, šedesátiny Ján Geleta, Edmund Schimdt a František Veselý, padesát let Zbyněk Hotový a Vlastimil Petržela.

Nominace

Současní hráči
ČR:
Kouba, Černý - J. Koller, T. Rosický, Štajner, Kuka, Bejbl, H. Siegl, K. Rada, Koloušek, M. Hašek, Josef Němec, D. Jarolím, Obajdin, Mašek, Hübschman, Ulich. Trenéři: Beránek a Šilhavý.
Morava: Vaniak - Holeňák, Otepka, Tesařík, Nezmar, Mario Lička, Marcel Lička, Zd. Pospěch, Švancara, Musil, Abrahám, Nečas, Weber, Svěrkoš, Horňák. Trenéři: Kopecký a W. Lička.

Společná nominace nad 35 let
M. Musil, Jakubec, J. Šilhavý, Vrabec, P. Rada, Bičovský, Rott, Fiala, K. Jarolím, Panenka, Beránek, Bittengel, F. Veselý, W. Lička.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze