Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Reprezentanti se vrátili ze šampionátu

22 2000
P r a h a - V neobvyklý čas, před třetí hodinou ráno, se vrátili fotbaloví reprezentanti z mistrovství Evropy. Z belgického Lutychu, kde ve svém posledním zápase na šampionátu porazil Dánsko 2:0, odletěli hned po utkání. "Bylo lepší, že jsme přiletěli takhle pozdě, protože nemáme co oslavovat," podotkl střelec obou gólů v posledním utkání útočník Vladimír Šmicer. "Závidím trošku hokejistům, kteří to vždycky vyhrajou a mají pak krásné přivítání. Přesto si myslím, že jsme ostudu neudělali."

Na fotbalistech nebyly na první pohled znát stopy zklamání, přestože byli jako obhájci stříbrné medaile vyřazeni už v základní skupině turnaje. Téměř všichni se v příletové hale ruzyňského letiště usmívali, poskytovali ochotně rozhovory a podepisovali se fanouškům, kteří přiletěli speciálem z Belgie jen několik okamžiků před nimi.

Trochu stranou zůstal opět zasmušilý Jiří Němec, který na dotazy novinářů jen odsekával: "Né, nic." Přitom o kapitána národního celku byl velký zájem, protože před šampionátem prohlásil, že po jeho konci se už v reprezentačním dresu neobjeví. Spoluhráči tomu ale příliš nevěří: "Jak znám Němýho, tak si to nemyslím. Loučí se už deset let," prohlásil Tomáš Řepka. "Jirka říká, že s reprezentací končí, ale když jsme se ho zeptali přímo, tak nikdy neřekl, že ano," přidal se Vladimír Šmicer.

Většinu reprezentantů čeká před zahájením přípravy na novou sezonu konečně oddech. "Rodina, dovolená, odpočinek - tři neděle bez fotbalu," předkládá stručně a jasně svůj plán na nejbližší období Řepka. Podobně naloží s "chvilkou" volna i střelec Jan Koller: "Budu odpočívat, chci nabrat nové síly do další sezony. Fotbal úplně na čtrnáct dní vysadím." Vladimír Šmicer se zase těší na pobyt v Čechách: "Chci být doma, protože celý rok hraju v Anglii. Chystám se navštívit pár českých rybníků."

Trenér národního týmu Jozef Chovanec v letištní hale po příletu mužstva do Prahy

Jan Koller se podepisuje na dres fanouškovi po příletu týmu z evropského šampionátu do Prahy

Tomáš Rosický (vlevo) a Milan Fukal v autobuse po příletu z evropského šampionátu do Prahy

Vladimír Šmicer se podepisuje na dres fanynce po příletu fotbalové reprezentace z EURO 2000 do Prahy

Gólman národního týmu Pavel Srníček čeká po příletu z mistrovství Evropy v letištní hale na zavazadla

Autor:


Nejčtenější

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.

Najdete na iDNES.czmobilní verze