Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Reprezentanti dlouho obědvali a pak tahali bedny

14 2002
Puidoux - Chebrex - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Milan Baroš upustil velkou plechovou bednu a zasykal bolestí, když mu držadlo skříplo prsty na ruce. "Trenýrky v ní asi nebudou, že," prohodil už s úsměvem. Potom ji za pomoci Radoslava Kováče znovu zvedl a společně ji odnesli do hotelové recepce. Fotbalová reprezentace do 21 let dorazila do dějiště evropského šampionátu, který od čtvrtka hostí švýcarská města Lausanne, Ženeva, Curych a Basilej. "Co jsme nestihli do teď, už nenaženeme," poznamenal kouč Miroslav Beránek u odpolední kávy.

Mladí reprezentanti shlíží z terasy hotelu De Signal na modrozelenou hladinu Ženevského jezera, z jedné strany obklopeného alpskými kopci, které na vrcholcích pokrývá sníh.

Stavba z padesátých let leží v městečku Puidoux - Chebrex, položeného na pahorcích nedaleko Lausanne.

Po klidném letu do Ženevy pražilo na reprezentanty při hodinové cestě kolem jezera přes skla autobusu ostré slunce. Když vůz vyjel táhlé stoupání k hotelu, reprezentanti se uvelebili v křeslech útulné jídelny a dlouho obědvali.

"Jsme ve francouzském kantonu, takže nám jídlo dlouho nosili," řekl s úsměvem kouč Beránek. Po obědě se někteří vláčeli s bednami bagáže, Martin Horák si na pokoji zahrál na Play stationu a další se vydali na obhlídku okolí hotelu, který byl národnímu mužstvu přidělen po únorovém losování šampionátu.

"Byl jsem se sem už podívat, ale v únoru to tady vypadalo jinak. Všichni říkali, že v květnu tady bude nádherně a měli pravdu," podotkl kouč Beránek. "Prostředí bude na hráče dobře působit."

Fotbaloví reprezentanti do 21 let Zdeněk Grygera (vpřdeu) a Tomáš Jůn odcházejí do autobusu před cestou na mistrovství Evropy ve Švýcarsku

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze