Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Reprezentanti budou hrát fotbal v Jablonci

15 2003
Praha - Tradiční vánoční fotbalovou exhibici připravila už podesáté Nadace fotbalových internacionálů. Bývalí i současní přední čeští hráči se tentokrát sejdou v neděli 21. prosince odpoledne v nové hale v Jablonci nad Nisou. "Setkání se uskuteční pod názvem Pocta Josefu Masopustovi, který po osmi letech ve funkci prezidenta nadace končí," uvedl Otakar Dolejš, jenž v Nadaci fotbalových internacionálů působí jako výkonný ředitel.

Během nedělního jabloneckého setkání si fotbaloví fanoušci budou moci podívat na dva exhibiční zápasy. Od 16.00 nastoupí Stará garda Jablonce proti bývalým českým reprezentantům, o hodinu později začíná hlavní zápas Čechy - Morava, v němž se vedle domácích hráčů představí i současní čeští reprezentanti z domácích i zahraničních klubů.

V dresu bývalých reprezentantů si zahrají například Panenka, Fiala, Bičovský, Jakubec, Šilhavý, Rott, Karel Jarolím a také čerstvý šedesátník František Veselý. V nominaci k hlavnímu duelu jsou mimo jiné Kouba, Vaniak, Koller, Tomáš Rosický, Kuka, Štajner, Siegl, Martin Hašek, Holeňák, Nezmar, Obajdin, Švancara, Nečas a Bejbl.

V přestávce utkání Čechy - Morava budou nadací odměněni nedávní jubilanti z řad internacionálů. Jiří Žďárský se dožil osmdesátky, Jiřímu Tichému bylo letos sedmdesát, šedesátku oslavili   Ján Geleta, Edmund Schmidt a František Veselý, padesát bylo Vlastimilu Petrželovi a Zbyňkovi Hotovému.

"Čas se zkrátka zastavit nedá a já už si taky potřebuju odpočinout," řekl poté Masopust ke svému odchodu z nadace. Oficiálně sice končí ze zdravotních důvodů, ale jak sám řekl, nejde o nic vážného. "Spíš je to opravdu únava z těch roků, které přibývají a přibývají," postěžoval si dvaasedmdesátiletý Masopust, jemuž by však tento věk nikdo nehádal.

Ředitel Dolejš poté oznámil jméno fotbalového internacionála, který se post prvního muže nadace zaujme po Masopustovi.

"Hledali jsme uvážlivě a měli jsme přísná kritéria. Nakonec jsme se po mnoha konzultacích shodli na podle mého nejvhodnějším kandidátovi," řekl Dolejš. "Příštím prezidentem nadace a předsedou její správní rady bude Pavel Kuka. Je to člověk, který toho ve fotbale dokázal jako jeden z mála, navíc inteligentní, pracovitý a s čistým morálním kreditem. A důležité je, že jeho jméno oslovuje i současnou generaci."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze