Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Reprezentační záložník Matějovský: tvůrce hry, co nehraje

Marek Matějovský | foto: ČTK

11 2009
Otázka: je na tom fotbalová reprezentace opravdu tak špatně, že její hru musí tvořit muž bez místa v sestavě druholigového týmu? Odpověď: není v ideálním stavu, víc však napoví dnešní přípravný duel v Maroku. Před ním trenér Petr Rada přiznává: "Na výkon Marka Matějovského jsem speciálně zvědavý."

 Před ním trenér Petr Rada přiznává: "Na výkon Marka Matějovského jsem speciálně zvědavý."

Roli kreativního záložníka má při nejisté budoucnosti Tomáše Rosického plnit právě Matějovský. "Rosa je přece jen jeden," brání se fotbalista.

Jenže Matějovský nyní nemá velkou praxi, trenér Coppel dává přednost jiným.

ON-LINE

podrobnou reportáž sledujte od 20.00 na iDNES.cz

"Dělám něco špatně? Jakou mám šanci, že budu hrát?" ptal se český fotbalista nedávno kouče. Kdyby uslyšel, že je odepsán, začal by si shánět jiné angažmá.

Jenže Coppell ho ujistil, že s ním počítá. Proč nyní sází na jiné, mu vysvětlil snadno: tým šlape, tak se sestava logicky nemění.

"Možná to nevypadá, ale Marek je buldok," říká Jan Rajnoch, někdejší spoluhráč z Mladé Boleslavi.

Matějovský si přidává v tréninku a chodí k utkáním za rezervu, utrácí svůj talent před nepatrnými hloučky diváků. Degradace, napadne vás, a také Rada opatrně připustí: "Není to zrovna to pravé." Jenže jiná možnost, jak se znovu dostat na vrchol, nejspíš neexistuje.

"Někteří hráči chodí na zápasy béček neradi, ale já si o ně řekl sám," prozrazuje Matějovský. "Potřebuji hrát v co největším tempu, tudy vede cesta zpátky."

Pokud se Matějovskému návrat do reprezentace vydaří, pootevře se zároveň o něco víc i cesta na světový šampionát 2010. Po ní zatím národní tým nejistě klopýtal: "Na podzim nám chyběli záložníci s myšlenkou," vysvětlil Rada.

Kdo jiný než on si může víc přát, aby se večer v Maroku vyplnila tato Matějovského slova: "V zápase chci ukázat, že v týmu mám co dělat. Že mu mám opravdu co dát."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze