Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Reprezentační kouč Straka: Nedvěd mi potvrdil, že v létě s kariérou končí

František Straka | foto: iDNES.cz

20 2009
Velice dobrý dojem má reprezentační trenér František Straka z telefonátů s hráči, kteří připadají v úvahu pro červnový přípravný zápas s Maltou. "Ty krátké rozhovory mě opravdu potěšily," říká kouč.

"Nedovolal jsem se zatím jen Tomáši Ujfalušimu a při telefonátu s Davidem Rozehnalem nebyl dobrý signál, takže jsme si skoro vůbec nerozuměli," dodává Straka, jenž je ve funkci kouče českého národního mužstva od minulého úterý.

Trenér Straka mluvil i s hráči, kteří se v nedávné minulosti s reprezentací rozloučili.

"Pavel Nedvěd mi potvrdil, že v létě s kariérou končí, což samozřejmě respektuju," pokračuje Straka. "A nepočítám, že by si to příští neděli po zápase s Laziem rozmyslel."

Koller reprezentačnímu kouči řekl, že se chce soustředit hlavně na povinnosti v ruské Samaře. "Ale pokud by nastala kritická situace, pomoci národnímu mužstvu by se nebránil."

Na poznámku, že první kritická situace přijde před zářijovou kvalifikací na Slovensku, kde český tým potřebuje vyhrát, Straka reagoval:

"Rád bych připomněl, že já dávám mužstvo dohromady zatím jen na přátelák s Maltou."

O případném Strakově setrvání ve funkci rozhodne po volební valné hromadě Českomoravského fotbalového svazu nový výkonný výbor.

Valná hromada se koná 27. června a k přípravnému zápasu s Maltou český tým nastoupí už 5. června v Jablonci.

Nový reprezentační trenér mluvil i se sparťanským stoperem Řepkou, ale v tomto případě si obsah rozhovoru nechal pro sebe.

"Na další informace si počkejte na příští úterý, kdy bude nominační tisková konference k zápasu s Maltou," řekl pouze.

Straka obvolal i fotbalisty, kteří byli z národního mužstva vyřazeni kvůli účasti na nočním posezení v restauraci bezprostředně po domácí kvalifikační prohře se Slovenskem.

"Musel bych opakovat, že to byly telefonáty užitečné a potěšující zároveň. Ale pochopitelně se se všemi musím sejít k debatě z očí do očí," uvedl Straka, který na utkání s Maltou hodlá povolat devatenáct hráčů.

Straka dosud neoznámil jména svých budoucích spolupracovníků, tedy asistentů. "Ani tohle ještě není ke zveřejnění. Intenzivní jednání ale samozřejmě probíhají," uzavřel.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze