Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Reprezentační kouč Hašek rozšířil kádr, povolal útočníka Papadopulose

Michal Papadopulos (vlevo) ještě na jaře nastupoval za Mladou Boleslav. | foto:  Radek Cihla, MAFRA

6 2009
Fotbalová reprezentace se rozrostla o dalšího člena. Na závěrečné zápasy kvalifikace proti Polsku a Severnímu Irsku kouč Ivan Hašek dodatečně povolal Michala Papadopulose.

Čtyřiadvacetiletý útočník Heerenveenu je jedenadvacátým hráčem kádru a pátým útočníkem. K týmu se připojí ještě v úterý a už by měl absolvovat odpolední trénink v Kunicích.

"Měl jsem jiné plány, ale na národní mužstvo se samozřejmě těším," řekl Papadopulos, který v úterý dopoledne přijel do Čech na krátkou třídenní dovolenou. "V klubu jsme dostali volno."

Papadopulos za národní mužstvo zatím nastoupil jen jednou, loni debutoval v přípravě v Anglii (2:2).

Před závěrečnými zápasy kvalifikace byl mezi náhradníky. Hašek avizoval, že v úterý dopoledne dodatečně povolá jednoho až dva hráče a rozhodl se zatím jen pro Papadopulose.

Ten dostal ze širšího kádru útočníků přednost před Martinem Feninem, Davidem Střihavkou, Jakubem Marešem, Zdeňkem Šenkeříkem a Milanem Škodou.

Původně Hašek nominoval z hrotových hráčů Milana Baroše, Tomáše Necida, Václava Svěrkoše a Jiřího Štajnera, byť ten v národním týmu nastupuje především v záloze. 

Teď k nim přibyl Papadopulos. V týmu se potká s klubovým spoluhráčem Michal Švecem, který dostal pozvánku vůbec poprvé. 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze