Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Reprezentace to na Italy vezme letadlem

21 2006
Wiesensee - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Poprvé během pobytu v hotelovém komplexu Lindner ve Wiesensee se čeští fotbaloví reprezentanti vydají na nedaleké letiště Siegerland. Odtud se ve dnes dopoledne vydají speciálem do pět set kilometrů vzdáleného Hamburku. Tam zítra hrají s Itálií o bytí a nebytí na světovém šampionátu.

"Dojet na zápas s Američany do Gelsenkirchenu a na Ghanu do Kolína nad Rýnem šlo docela dobře naším pohodlným autobusem," říká tiskový mluvčí národního mužstva Lukáš Tuček.

Trasy 180 a 120 kilometrů se autobusem s nápisem "Budem se rvát jako lvi za vítězství a fanoušky" zvládnout dalo.

Jenže do pět set kilometrů vzdáleného Hamburku už musí přijít na řadu letecký speciál.

Po snídani odjíždí náhradní autobus od hotelu Lindner v devět, letadlo startuje v deset, a po hodinovém letu by mělo dosednout na letišti v Hamburku. Tam už si čeští hráči přesednou do svého autobusu se zmíněným nápisem.

"Náš autokar s doprovodným minibusem se do Hamburku přesunuly po vlastní ose už o den dřív. Obě vozidla byla naložena kabelami hráčů a další nezbytnou bagáží, kterou v místě zápasu potřebujeme," vysvětluje Tuček.

Protože čtvrteční zápas s Itálii má výkop už v 16 hodin, přizpůsobuje se tomu i dnešní fotbalový režim.

"Ve dvanáct je v hotelu InterConti oběd, pak odpočinek a od půl čtvrté se trénuje," říká dále Tuček.

Pro trenéra Karla Brücknera a vybraného hráče však už povinnosti začínají o hodinu dříve - přesně na 14.30 je na stadionu AOL Arena naplánována tisková konference.

Po večeři následuje individuální odpočinek a večerka.

V den zápasu je snídaně v devět a tradiční dopolední rozcvičení a rozhýbání.

"To proběhne v rámci hotelového areálu, na žádné hřiště kvůli tomu jezdit nebudeme.

Čtvrt hodiny po jedenácté se fotbalisté na taktické přípravě dozvědí základní sestavu, kouč Brückner udělí poslední taktické pokyny. Po obědě, který bude v pravé poledne, se někteří hráči pokusí usnout, jiní budou na pokojích jen vleže odpočívat a možná si v myšlenkách už promítat první minuty nadcházejícího zápasu.

Nejspíš všichni do jednoho budou sami sebe ujišťovat, že nesmí připustit to, co se jim stalo v utkání s Ghanou. Ta jim dala branku už v šedesáté osmé vteřině...¨

Na stadion se odjíždí tak, aby na něm hráči a celý realizační tým byli půldruhé hodiny před výkopem.

Přesně v 16.00 se začne rozhodovat o tom, zda se český tým bude moci chystat na osmifinále, nebo zda bude muset světový šampionát po základní skupině opustit.

Ve svém německém přechodném domově v hotelu Lindberg by reprezentanti měli být ve čtvrtek přibližně půldruhé hodiny před půlnocí.

Jaké potom jejich usínání bude, to se dozvědí o tři a půl hodiny dříve.

Milan Baroš už trénuje.Najdete na iDNES.czmobilní verze