Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Reprezentace se v Hradišti nejspíš představí

21 2006
Uherské Hradiště - Ačkoliv se má už za 26 dní v Uherském Hradišti vůbec poprvé představit česká fotbalová reprezentace, zápas zatím provází spousta nejasností. Ani po středečním jednání výkonného výboru totiž fotbalový svaz nepověřil klub Slovácko, aby přípravu Česka se Srbskem, účastníků mistrovství světa, 16. srpna uspořádal.

"Otázky, jestli u nás reprezentace skutečně hrát bude, slyším ze všech stran. Byla by to pro nás ohromná pocta. Rád bych řekl, že ano, ale nechci, aby se to obrátilo proti nám, kdyby se něco stalo. Oficiálně nás nikdo nepověřil," vysvětlil ředitel klubu Jaroslav Bejlek.

Podle původních zpráv fotbalového svazu z počátku června se v Uherském Hradišti mělo představit Chorvatsko, které ale o přípravu ztratilo zájem. Když se později náhradním soupeřem Brücknerova výběru stali Srbové, Slovácku už se svaz neozval.

"Zápas by se měl hrát v Uherském Hradišti. Změna místa by byla možná snad jen, kdyby se stadion zřítil," ujistil Vít Pavlusek z tiskového oddělení svazu. A že klub nemá o pořadatelství žádné informace? "Čekám, že příští týden bychom měli vše zveřejnit," dodal.

Neznámé tak kromě času zápasu zůstávají podrobnosti o vstupenkách - cena, místa prodeje a hlavně kolik kusů z kapacity 8121 míst se dostane k běžným fanouškům. Při poslední přípravě reprezentace v Jablonci dal totiž svaz do prodeje jen 60 lístků!

"Snažíme se dělat fotbal pro lidi a kdyby se něco takového stalo i u nás, od fanoušků bychom to pořádně schytali. Snad teď svaz dostane rozum," věří šéf klubu Bejlek. I přes liknavost fotbalové asociace už na pořádání zápasu spolu s kolegy několik týdnů pilně pracuje. "Věřím, že naše snaha není zbytečná."

Mnohem klidnější mohou být v Kroměříži, kde se o den dřív už najisto utkají výběry obou zemí hráčů do 21 let. Zatímco v dospělé reprezentaci zastupují svaz jen slavní odchovanci (holešovský Grygera, vigantický Baroš a rožnovský Bolf), v juniorském týmu nastupují i fotbalisté hrající v regionu - ve Slovácku a ve Zlíně.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze