Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Že chybím v repre? Byl to šok, přiznává mladý obránce Simič

Stefan Simič | foto: slavia.cz

24 2014
Od loňského roku nastupuje za juniorku AC Milán, v jejímž dresu na jaře odehrál všechny zápasy. Proto Stefana Simiče, talentovaného fotbalového obránce a odchovance Slavie, překvapilo, že chyběl v nominaci reprezentace do 19 let. Ta bude ode soboty na turnaji v Bulharsku bojovat o postup na evropský šampionát bez něj.

Dlouho jste byl v mládežnických reprezentacích kapitánem. Jak moc vás zaskočilo, že teď vás trenér Pavel Hoftych do týmu nepovolal?
Byl to šok. Trenér mi řekl, že mě neměl jak sledovat, prý je to složité. Přitom já pravidelně hraju za juniorku jednoho z nejslavnějších klubů na světě a cítím, že se mi herně daří. Nastoupil jsem ve 30 zápasech, dal čtyři góly, hrál v juniorské Lize mistrů a vyhrál slavný mládežnický turnaj ve Viareggiu... Nenapadlo by mě, že nebudu v nominaci. Možná nejde o sportovní důvody, ale o něco jiného.

Proč chybí Simič?

"Stefan Simič se do nominace tentokrát nedostal. V utkání v Srbsku měl určité zdravotní problémy, z mého pohledu byl přetížený. V Portugalsku nebyl, obrana tam zahrála velmi dobře. S jeho sledováním je to navíc složitější, a tak jsem se rozhodl vsadit na hráče, které vídám."

Pavel Hoftych, kouč reprezentace U19 (z rozhovoru pro web 90-minut.cz)

Ale sledovat hráče v zahraničí je opravdu složitější, nemyslíte?
Milán přece není někde na Zanzibaru, navíc je všechno na internetu. Stačí zavolat do klubu, kde jsou ochotni k jakékoliv spolupráci, informace se dají získat třeba i od Marka Jankulovského. Taky se musím ptát, jak trenér sledoval ostatní hráče, kteří nastupují venku: v Eindhovenu, Hamburku nebo Liverpoolu? Měřítka by měla být stejná pro všechny.

Už dřív se mluvilo o tom, že byste mohl reprezentovat jinou zemi. Je to teď znovu aktuální?
Mám bosenský a chorvatský pas, nabízejí mi ho i ze Srbska. Nejvytrvalejší jsou s pozvánkami Chorvaté, taky mě lákali do reprezentace Bosny a Hercegoviny do 21 let. Ale reprezentovat Česko pro mě byla vždycky srdeční záležitost, jako kapitán jsem hrdě a s radostí zpíval hymnu. Klukům taky přeju na kvalifikaci všechno nejlepší. Jaká bude moje budoucnost, to ukáže až čas.

Jak na to, že nejste nominovaný, reagovali v AC?
Všichni byli hodně překvapení, od trenéra až po ředitele. A podpořili mě. Důležité je, že v Miláně jsou se mnou po všech stránkách spokojení.

Jste v kontaktu i s Clarencem Seedorfem, trenérem A-týmu a bývalým špičkovým záložníkem?
Ten mě už dobře poznal, hodně o mně ví. Pokud má čas, sleduje naše zápasy naživo, případně se na ně podívá na klubové televizi, která je všechny přenáší.

A co s vámi v Miláně zamýšlí do budoucna? Tušíte, co se bude dít po skončení sezony?
Je to otevřené, zatím jednáme. Jednou z možností je i to, že se od léta posunu do áčka. Vedení a trenéři určitě dobře vyhodnotí, co je pro mě a pro můj rozvoj nejlepší. Smlouvu tu mám až do léta 2018.

Zatím hrajete v juniorce a také máte slavného trenéra: bývalého útočníka Filippa Inzaghiho. Jak na vás zapůsobil?
Filippo, nebo spíš Pippo, jak mu tady říkají, je prostě místní legenda. Lidé z klubu i fanoušci si ho ohromně váží. A jeho tréninky jsou fenomenální. Hrál pod spoustou slavných trenérů, hodně se toho od nich naučil. A já jsem strašně rád, že teď je on mým trenérem a že se od něho můžu zase něco naučit já.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze