Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Duel fandů před finále měl hlasitého vítěze: Juventus - Barcelona 1:0

Fanoušci Juventusu Turín vytvořili v Berlíně před finále Ligy mistrů úžasnou atmosféru. | foto: AP

6 2015
Berlín (Od našich zpravodajů) - Nenechte se zmást titulkem. Do výkopu finále Ligy mistrů ještě nějaký čas zbývá. Ale souboj fanoušků v Berlíně, v dějišti největšího letošního fotbalového zápasu roku, na decibely vyhrál Juventus. Začátek samotného utkání je ve 20.45.

Liga mistrů

Juventus - Barcelona

„Juve ale! Juve ale! Ale Juve! Canteremo sempre for!“

„Hasta la muerte! El Barcelona hasta la muerte!

Nejen němčina nebo angličtina, ale také italština a španělština se v sobotu mísily v přeplněném centru Berlína a vytvářely dojem roztančeného fotbalového karnevalu.

Fanoušci Juventusu a Barcelony, tedy finálových soupeřů, byli všude. Před stadionem, ve fanzóně, na hlavním nádraží, v restauracích... Na sobě dresy, šály a vlajky kolem pasu, klubové barvy ve tvářích, někteří podivné klobouky na hlavě.

Fanoušci Barcelony chtějí na finále Ligy mistrů, ale nemají lístek.
Fanoušci Barcelony si v Berlíně užívají čas před finále Ligy mistrů.

Chorály se od dějiště večerního finále Ligy mistrů nesly od dopoledních hodin, kdy slunce ještě nepražilo do betonových cest kolem stadionu tak mocně.

Ale početná parta z Turína, které veleli Marco a Giovanni, už měla ruce nad hlavou a neúnavně pořád dokola zpívala.

Pokřik nabíral decibely, jak se italská skupina po krátké obhlídce stadionu blížila k vlakové stanici Olympiastadion a do úderných slov se přidávali i další fanoušci, kteří na peronu vyhlíželi soupravu ze západní části do centra města.

A co teprve, až všichni nastoupili! Průchozími vagony se skandování neslo s lehkou ozvěnou, jak vůdčí skupina nasadila rytmus a další se postupně přidávali.

FORZA JUVENTUS! Fanoušci Juventusu vytvořili po celém Berlíně báječnou...

FORZA JUVENTUS! Fanoušci Juventusu vytvořili po celém Berlíně báječnou atmosféru. Hodně se jich shromáždilo třeba u Braniborské brány. Bílá a černá, to je barva jejich týmu i této fotografie.

Krušná chvíle pro hrstku příznivců Barcelony, kteří zatím jen přihlíželi. Ale cestou k Braniborské bráně, kde pro finále Ligy mistrů vyrostla oficiální fanzóna, se síly postupně vyrovnávaly. Alespoň početně.

Před jednou z nejznámějších pamětihodností se hemžily modročervené a bíločerné dresy, nad hlavami plápolaly klubové vlajky.

Fotogalerie

Berlín před finále Ligy mistrů

A mezi nimi spousta zoufalých fanoušků bez vstupenky. „I need ticket,“ napsali na kartóny. Ale šanci měli malou. Do Berlína dorazilo mnohem víc fotbalových nadšenců, než se na Olympijský stadion pro sedmdesát tisíc diváků vůbec vejde.

Právě na západní předměstí, kde stadion stojí, se davy postupně začaly přesouvat. Italští fanoušci měli stále hlasitou převahu. Proto souboj chorálů vyzněl pro Juventus. Proto Juventus - Barcelona 1:0.

Ale ve 20.45, až se stadionem roznese působivá znělka Ligy mistrů a Messi, Neymar, Buffon, Pirlo a spol. vstoupí na trávník, to bude 0:0.

A po devadesáti minutách?

Ať se dobře bavíte, stejně jako italští a španělští fanoušci po celý den.Najdete na iDNES.czmobilní verze