Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Řepka: Reprezentace? Přemýšlím o návratu

24 2002
Londýn, Praha - Už neopakuje zarputile dokola: Ne, ne, ne, ne. Už neřekne: Za Obsta nikdy. Dnes fotbalový obránce Tomáš Řepka tvrdí: „Že bych se hned zítra hnal do reprezentace, to ne. Ale až nastane správný čas a bude-li zájem, nemusí být můj návrat vyloučen.“ Je to posun v Řepkových názorech. A možná i signál pro kouče reprezentace Brücknera, jenž má s obranou starosti, viz středeční zápas se Slovenskem.Dále čtěte: Chcete, aby Řepka reprezentoval? Hlasujte ZDE

Počítat s Řepkou? To zatím Brückner od svého prosincového nástupu k mužstvu nemohl. Po neúspěšné baráži o mistrovství světa, kdy se na něj snesla kritika za zbytečné vyloučení, totiž bek anglického West Hamu nazval předsedu svazu Obsta figurkou a vzdal se reprezentace.

„On ale vzadu chybí,“ míní uznávaný expert Tomáš Pospíchal. „Každý má chyby, ale Řepka by se měl přesvědčit k návratu.“ Je tomu tak tři týdny, co obránce hovořil na stejné téma i s Brücknerem. Byla to prý příjemná rozmluva, žádný konflikt.

Spíš než s trenérem reprezentace vede Řepka vzrušené debaty o národním mužstvu s manželkou. „Už jsi vychladl, tak se omluv a jdi zpět,“ radí mu choť Renata.

Být Řepka pod pantoflem, je vyhráno. Tak jednoduché to však není. Obránce sice říká, že je pro něj poučné slyšet názory člověka, který stojí mimo fotbal, ale o omluvě Obstovi neuvažuje. Svůj návrat už však nestaví na rovnici: buď on na svazu, nebo já v týmu.

„Bude mi devětadvacet a Obst může být v křesle dlouho. Lhal bych, že se mi po nároďáku nestýská, zvlášť teď, když slyším, jak se tvoří nový tým.“

Přesto s případným návratem váhá, nechce se unáhlit. Hodlá se nyní soustředit na klub. Řepku nepřimějete říct, kdy by jeho comeback přicházel konkrétně v úvahu. A přece řízný bek to období v náznacích vyjeví.

„Teď mám trest na čtyři kvalifikační zápasy,“ připomene. A později řekne: „Euro 2004 by mě zajímalo pouze kdybych hrál kvalifikaci.“ Jestli se obránce opravdu vrátí? Ptejte se zřejmě nejdřív 2. dubna po utkání kvalifikace doma s Rakouskem. Ten den mu vyprší trest.

Autor:


Témata: Tomáš Řepka
Najdete na iDNES.czmobilní verze