Real Madrid na úvod španělské ligy vyhrál a Barcelona ho napodobila

V tento moment sice šanci neproměnil, nakonec přesto Ronaldo gól dal.

31 2009
Nebyl to takový tanec, jak se čekalo, ale fotbalisté Realu Madrid start španělské ligy zvládli. Na vlastním hřišti porazili Deportivo La Coruňu 3:2. Jeden gól vstřelil i Cristiano Ronaldo, letní posila z Manchesteru United. Uspěla i Barcelona, která v pondělní dohrávce porazila Gijón 3:0. Gól si připsal i hvězdný novic Zlatan Ibrahimovic.

Barcelonští obhájci mistrovského titulu vstoupili do nového ročníku španělské fotbalové ligy úspěšně. Vítězové Ligy mistrů a držitelé Superpoháru zdolali Gijón brankami Bojana Krkice, Seydoua Keity a nové posily Zlatana Ibrahimovice.

Barcelona představila i další novou tvář, brazilského krajního obránce Maxwella, v létě získala ještě ukrajinského stopera Dmitrije Čigrinského.

Real nijak nezářil

V sestavě Realu se v průběhu zápasu objevilo všech sedm letních posil, za které vedení klubu zaplatilo čtvrt miliardy eur. Střelecky se prosadil ale jen Ronaldo.

Další dva nováčci v týmu Kaká a Benzema připravili úvodní gól pro kapitána Ráula, který už jen vedle brankáře Casillase, obránce Marcela a záložníka Diarry nastupoval za Real i v minulé sezoně.

La Coruňa však byla favoritovi vyrovnaným soupeřem a hned v úvodu druhé půle srovnala na 2:2. O vítěznou branku se tak musel postarat Diarra, který napřáhl z 22 metrů a trefil se přesně k tyči.

Atlético na startu zaváhalo

Nepovedený vstup do nového ročníku za sebou naopak mají hráči Atlétika Madrid. Tým českého obránce Tomáše Ujfalušiho zahájil sezonu porážkou 0:3 na hřišti Málagy.

Atlético, které chce skončit nejhůře na třetím místě, se tentokrát vůbec
nedokázalo prosadit v ofenzivě. Navíc mu nefungovala ani obrana, ve které po celý zápas působil i Ujfaluši, jenž dostal žlutou kartu. Málaga tak třemi góly vrátila Atlétiku porážku 0:4 z úvodního kola minulého ročníku.

Malaga - Atletico Madrid: hostující Cleber Santana (vlevo) hlavičkuje před Valdo Lopesem

Nedařilo se ani dalšímu kandidátovi na přední příčky Villarrealu, který jen
remizoval na hřišti Osasuny Pamplona.

Naopak hned v úvodu sezony zazářil kanonýr Roberto Soldado, který třemi góly zařídil Getafe vítězství 4:1 nad Santanderem.

Dařilo se i Valencii. V souboji dvou favoritů na pohárové příčky se rozhodovalo v době okolo poločasové přestávky. Těsně před odchodem do šaten byl vyloučen hostující kanonýr Kanoute a přesilovou hru krátce po začátku druhé půle využil Mata. V závěru ještě skóre navýšil Pablo Hernández.

Valencia, kterou zmítají ekonomické problémy a zdravotní nesnáze některých opor, tak získala hned na úvod cenné tři body. Vybojovala je v sestavě: César Sanchéz - Bruno, Marchena (60. Albelda), Dealbert, Miguel - Pablo Hernández, Alexis, Banega, Silva (85. Míchel) - Villa, Mata.

Výsledky 1. kola: FC Barcelona - Gijón 3:0 (17. Krkic, 42. Keita, 82. Ibrahimovic), Real Madrid - La Coruňa 3:2 (26. Raúl, 35. C. Ronaldo z pen., 60. Diarra - 30. Riki, 46. Valerón), Zaragoza - Tenerife 1:0 (74. Arizmendi), Bilbao - Espaňol Barcelona 1:0 (78. Toquero), Málaga - Atlético Madrid 3:0 (33. Baha, 62. Manu, 90. X. Torres), Mallorca - Xerez 2:0 (56. Aduriz, 60. Tuni), Pamplona - Villarreal 1:1 (37. Pandiani - 32. Cazorla), Santander - Getafe 1:4 (41. Lacen - 29., 34. a 55. Soldado, 13. Rafa), Valencia - FC Sevilla 2:0 (47. Mata, 80. Pablo Hernández), Almería - Valladolid 0:0.