Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Villarreal je s losem spokojený: Spartu jsme chtěli, měli jsme štěstí

Fotbalisté Villarrealu se radují z postupu do čtvrtfinále Evropské ligy | foto: AP

18 2016
Když bývalý švýcarský fotbalista Alexander Frei vytáhl z osudí míček, ve kterém byl lísteček s nápisem „AC Sparta Prague“, zástupci Villarrealu se spokojeně usmáli. „Měli jsme trochu víc štěstí než při minulých losováních,“ uvedl trenér Marcelino po losu čtvrtfinále Evropské ligy.

Čtvrtý tým španělské ligy je s losem spokojený. Ve skromném, ale úspěšném klubu vědí, že mohli dostat slavnější soupeře.

„Mohli jsme dostat rivaly ze španělské ligy, které jsme si nepřáli stejně jako Dortmund. Chtěli jsme buď Bragu, anebo Spartu,“ přiznal trenér Marcelino podle oficiálního webu UEFA.

Ale rychle dodal: „Nesmíme nic podcenit. V téhle fázi už není žádný soupeř lehký. Vzpomeňte třeba na Dněpropetrovsk, který před rokem vyřadil Neapol a došel až do finále. Musíme si dát pozor i na ty nejmenší detaily.“

Sparta patřila mezi týmy, které si ostatní mužstva přála. Rozhodně víc než třeba Dortmund či Liverpool, které nakonec narazí ve čtvrtfinále na sebe.

„My hlavně nechtěli dostat soupeře ze Španělska, se kterými se potkáváme doma v lize. Můžu říct, že jsme s losem spokojení,“ řekl bývalý záložník Marcos Senna, jenž nyní pracuje ve vedení Villarrealu.

Ten pamatuje i největší úspěch Villarrealu v evropských pohárech - postup do semifinále Ligy mistrů v roce 2006.

Může teď být jako funkcionář u dalšího postupu do semifinále, byť v evropské soutěži číslo dvě?

„Na jaře jsme zatím narazili na velmi silné soupeře. Neapol i Bayer Leverkusen jsme však vyřadili. A teď už jsme na snadného soupeře narazit nemohli - každý musí mít sílu, když se dostal až do čtvrtfinále,“ dodal Senna.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze