Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Gesto Meirelese za zády sudího: Jen předával pokyny, tvrdí Portugalci

Portugalský záložník Raul Meireles (vpravo) bojuje s německým obráncem Jerome Boatengem v utkání mistrovství světa. | foto: Bernat ArmangueAP

17 2014
Vulgární gesto? Kdepak, to jste si vyložili špatně. Bylo to gesto, kterými udílel pokyny spoluhráči. S vysvětlením přišla portugalská fotbalová asociace poté, co se prostřednictvím sociálních sítích šířila fotografie, na níž záložník Raul Meireles během utkání mistrovství světa proti Německu za zády sudího vztyčil dva prsty.

Ne však prostředníčky, ale ukazováčky, byť to z fotografií na první pohled úplně jasné nebylo. Na twitterových účtech to však někteřé uživatelé brali jako vulgární gesto. 

16.června 2014 v 17:00, příspěvek archivován: 17.června 2014 v 11:33

Raul Meireles reaction to Pepe Red Card. pic.twitter.com/4lrHG9xogF

Portugalcům úvodní zápas na mistrovství světa v Brazíli vůbec nevyšel, s Německem prohráli 0:4.

Poté, co srbský sudí Milodrag Mažič ve 37. minutě vyloučil portugalského stopera Pepeho začal jeho spoluhráč Meireles s divokou gestikulací. A fotografie s posunky jedenatřicetiletého záložníka Fenerbahce rychle obletěla svět.

Mohlo se jednat o reakci frustrovaného fotbalisty na vývoj utkání a nepřesné řízení rozhodčího, který byl na Portugalce viditelně přísnější?

Podle zástupců portugalské výpravy však Meireles jen gesty předával spoluhráčům pokyny z lavičky. Video  celé události dává za pravdu obhajobě.

Údajně měl hráčům ukazovat, jak po vyloučení Pepeho budou hrát v obraně. Portugalci důrazně popírají, že by šlo o urážky.

"Portugalská fotbalová federace kategoricky popírá, že Meireles použil vůči rozhodčímu jakékoli gesto. Bylo to špatně pochopeno. Gesto směřovalo na spoluhráče Bruna Alvése, kterému takto předával pokyny od trenéra Paula Benta," píše se v prohlášení, který otiskl server nečtenějšího deníku Diario de noticias.

"Raul Meireles mu ukazoval, že na pozici pravého stopera se místo vyloučeného Pepeho posune on."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze