Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rakušané: proti Čechům jde hlavně o čest

10 2003
Vídeň - Sobotní utkání kvalifikace na mistrovství Evropy s Českem už nemůže změnit nic na tom, že Rakušané na šampionát nepojedou, ale i tak ho berou naši jižní sousedé prestižně.Ve stejném duchu před zápasem informují i rakouská média. Tamní fotbalisté by velice rádi přerušili dlouhou českou sérii neporazitelnosti.

"Pokud bychom vyhráli, ukončilo by to impozantní sérii hostů, kteří již 17 zápasů neprohráli," uvedla na svých internetových stránkách televizní a rozhlasová stanice ORF.

Bez ohledu na výsledek zápasu je Česko jistým vítězem kvalifikační skupiny, klíčem k úspěchu by proto mohla být koncentrace, vyvarování se chyb, agresivita a kompaktní týmový výkon, dodala ORF.

Připomněla dále, že poslední prohra české reprezentace s Belgií v listopadu 2001 byla pro severního souseda mimořádně hořká, Češi totiž propásli příležitost kvalifikovat se na loňské

mistrovství světa. "V sobotu tedy pro rakouské hráče platí, že musí jít v 'stopách' Belgičanů," poznamenala ORF s tím, že tím by se stávající éra rakouského trenéra Hanse Krankla dovedla do potěšitelného závěru.

List Der Standard napsal, že kvůli silnému větru měli rakouští fotbalisté na tréninku před nadcházejícím zápasem problém s nacvičováním standardních situací. Deník nesouhlasí s

názorem, že pro český tým stejně jako pro Rakušany již nemá utkání žádný význam.

"Profesionální fotbalisté myslí jinak, Češi hodlají nadále zůstat neporaženi, Rakušané chtějí v neposlední řadě něco ukázat publiku," podotkl s tím, že ani hosté nebudou zcela v cizím prostředí, protože vstupenky na zápas si zakoupily tisíce českých fanoušků.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze