Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rakušané myslí na bod. Byl by skvělý, řekli

1 2003
Praha - Mladý muž, vzhledem spíš junior, si ochotně povídal. Emanuel Pogatetz, dvacetiletý obránce rakouské fotbalové reprezentace, dlouho debatoval s českými novináři a zdržoval ostatní spoluhráče, kteří už dávno čekali v autobuse. "Už musím, nezlobte se," omluvil se, když ho potom tiskový mluvčí naháněl. Kvalifikační soupeř Česka v úterý odpoledne dorazil do Prahy. Dále čtěte: Co říká kouč Brückner x Nedvěd připustil, že možná nenastoupí x ANKETA: Místo koho bude hrát Baroš?

Letištní halou proplul jako první trenér Johann Krankl a až po dvaceti minutách se objevil zástup hráčů, které vedl Andreas Herzog, kapitán a jeden z mála zkušených hráčů v týmu.

"Rozhovor? Ne," zavrtěl hlavou čtyřiatřicetiletý Herzog, který za Rakousko odehrál už 101 zápasů. S odměřeným výrazem ve tváři proběhl k přistavenému autobusu, sedl si k oknu a pročítal noviny.

To trenér i ostatní hráči, oblečení ve slušivých oblecích, před středečním zápasem  tak nepřístupní nebyli. Jaký by si přáli výsledek? "Bod by byl vynikající," shodli se.

Většina z nich obdivně mluvila o Nedvědovi a Kollerovi. "To je Pan útočník," prohodil Pogatetz, obránce ze švýcarského Aarau.

Rakušané se už dlouho před zápasem pasovali do role týmu, který proti Česku nemá šanci. "Jsme velký outsider," zopakoval Krankl s úsměvem. Už před dvěma týdny mluvil podobně. "V této roli se cítíme dobře, vyhovuje nám. Ale tím neříkám, že jsme přiletěli prohrát. Nevzdáváme se."

Padesátiletý kouč do Prahy navíc nepřivezl některé opory, které se omluvily kvůli zranění.

Máte další problémy? "Ne. Dáváme dohromady nové mužstvo, které je hodně mladé a samozřejmě taky nezkušené. Potřebuje zkrátka čas."

A co říkáte českém mužstvu? "Češi jsou velkým favoritem, ale my budeme bojovat."

Kolik padne gólů? "To nemám tušení, ale doufám, že v naší síti žádný neuvidíte," odpovídal kouč na palbu otázek

Do branky místo obvyklé jedničky Manningera z AC Turín nejspíš postaví Mandla z Austrie Vídeň, dvojkou je Helge Payer, spoluhráč českého brankáře Ladislava Maiera v Rapidu.

"Hodně se s Ladym bavíme, ale o hráčích jsem nic nevyzvídal. Nemělo by cenu se ptát třeba na Nedvěda. Všichni víme, jaký je to vynikající hráč. Spíš mě zajímalo co stadion a tak," poznamenal Payer.

Největší potíže mají Rakušané v obraně, dlouho před zápasem vypadli zranění Cerny, Baur, Dospel a Hiden. Navíc ve středečním přátelském utkání s Řeckem ve Štýrském Hradci (2:2) se zranil Ehman, klíčový stoper.

A jak by tedy Rakušané měli ve středu na Letné nastoupit?
Mandl - Scharner, Hieblinger, Stranzl, Pogatetz - Schopp, Aufhauser, Flögel, M. Weissenberger - Herzog - Kollmann.

Trenér rakouských fotbalistů Johann Krankl se po příletu do Prahy podepisuje lovcům autogramů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze