Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rakušané berou zápas s Čechy vážně

2 2003
Vídeň - Se vší vážností hodlají přistoupit Rakušané k závěrečnému zápasu kvalifikace ME 2004, v němž 11. října přivítají již jistého postupujícího - Česko. "Pro nás to není žádný přátelský zápas. Máme právo i povinnost přinutit soupeře k maximálnímu výkonu," řekl Krankl, o jehož budoucnosti u mužstva se bude jednat až v příštím týdnu.

Do Vídně pozval i dva nováčky - záložníka Gernota Plassneggera z Hansy Rostock a obránce Joachima Standfesta z GAK Štýrský Hradec. Od ledna roku 2002, kdy mužstvo převzal, tak vyzkoušel rovných padesát hráčů, mezi nimi 25 debutantů.

Proti České republice bude chybět distancovaný Ehmann, naopak se po vleklém zranění vrací Martin Stranzl z Mnichova 1860. Nejistý je zatím start kapitána Thomase Flögela, který má zdravotní problémy.

Krankl vyjádřil přesvědčení, že rakouští příznivci na mužstvo nezanevřou a že mu vytvoří domácí prostředí. "Když přijede dvanáct tisíc Čechů, doufám, že Rakušanů bude alespoň dvakrát tolik," reagoval na obrovský zájem českých fanoušků vidět
poslední kvalifikační zápas na vlastní oči.

Rakouská nominace

Brankáři:
Thomas Mandl (Austria Vídeň/8 mezistátních zápasů/0 branek), Helge Payer (Rapid Vídeň/2/0).
Obránci: Ernst Dospel (Austria/13/0), Martin Hiden (Rapid Vídeň/24/1), Emanuel Pogatetz (GAK/6/1), Paul Scharner (Austria/9/0), Joachim Standfest (GAK/0/0), Martin Stranzl (Mnichov 1860/14/0).
Záložníci: Rene Aufhauser (GAK/15/2), Matthias Dollinger (GAK/2/0), Thomas Flögel
(Austria/36/3), Andreas Ivanschitz (Rapid/3/0), Roland Kirchler (Pasching/20/3), Gernot Plassneger (Hansa Rostock/0/0), Markus Schopp (Brescia/44/3), Michael Wagner (Austria/9/0).
Útočníci:  Edi Glieder (Schalke/8/4), Roland Kollmann (GAK/2/0), Roland Linz
(Admira/4/0), Roman Wallner (Rapid/15/5).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze