Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rakouský tisk: Černý večer, zkáza a zlý sen

Jan Koller - dres 2. 4. 2003 - Útočník Jan Koller v zápase s Rakouskem, který se hrál 2. 4. 2003 (jak je zřejmé z jeho dresu) | foto: Reuters

3 2003
Vídeň - O zkáze, zlém snu a černém večeru píše rakouský tisk v hodnocení kvalifikačního utkání fotbalistů v Česku. "Deprimující je, že to nejlepší nejspíš vypadá právě takhle," píše nejčtenější deník Kronen Zeitung po porážce 0:4 v Praze na Letné. "Naši hráči nemají kvalitu jako Češi," dodává. Ostatní listy se do kritiky vlastních hráčů nepouštějí, nýbrž zmiňují, že Česko bylo lepší rozdílem třídy. Dále čtěte: Baroš: Aspoň jsem zařídil penaltu x Zpravodajství ze zápasu x Kouč by nejraději nasadil dvanáct hráčů x Prohlédněte si fotogalerii x Zmatený Koller si spletl střídačku

Nicméně si většina deníků všímá, že Rakousko mělo za stavu nula nula dvě šance. "Ale naděje na zázrak netrvala ani dvacet minut," hlásí na titulní straně nejčtenější Kronen Zeitung.

"Škoda, že jsme nedali dvě šance na začátku utkání. Potom nás potrestal Nedvěd a uvolnění domácí se už předváděli," píše list.

"Od začátku se nám nedařilo téměř vůbec nic. Hráli jsme sice s nasazením, ale když se zahodí dvě šance proti tak špičkovému týmu, dá se už jenom stěží spekulovat o senzaci," cituje deník bývalého rakouského reprezentanta Herberta Prohasku.
 
"Bojovali, snažili se, chtěli; ale prostě nemohli," popisuje marnou snahu Rakušanů jiný komentátor Kronen Zeitung.

Zkáza. Debakl. Zármutek. Zlý sen. Černý večer ve zlaté Praze, i taková slova lemují sportovní stránky. "Podcenili jsme tvrdou práci," dodává Kronen Zeitung.

Tisk uznává všeobecnou převahu Čechů a z vlastních fotbalistů chválí hlavně brankáře Mandla. "Díky němu jsme neodjeli z Prahy s ještě větším debaklem."

Faul střídajícího Bozo Kovacevice ve druhé půli, po kterém soupeř z penalty zvýšil na 3:0, listy označují za přísně posouzený, ale zároveň zbytečný.

"Namísto toužebné senzace došlo k předem očekávané zkáze," napsal list Kurier, který si všímá, že na Letnou dorazilo poměrně málo rakouských fanoušků.

"Naše šance na postup na šampionát jsou teď stejně velké, jako že se tam Česko a Nizozemsko nedostanou, poznamenal Kurier.

"Zlý sen namísto fotbalové pohádky," hodnotí utkání Oberösterreichische Nachrichten. "Na Češích přitom bylo vidět, že nehrají ze všech sil."

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze