Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rajnoch nakonec do Emirátů odletěl, ale doma zůstal nemocný Plašil

Čeští fotbaloví reprezentanti při posledním strahovském tréninku | foto: Stanislav PeškaČTK

13 2009
Devatenáct hráčů bude mít k dispozici na mezinárodním fotbalovém turnaji v Emirátech český reprezentační kouč Michal Bílek. S národním mužstvem nakonec odletěl Rajnoch, ale kvůli viróze zůstal doma Plašil.

Český tým hraje v neděli s domácím týmem SAE, ve středu pak utkání o umístění, buď s Ázerbájdžánem, nebo s Irákem.

"Plašil absolvoval jen středeční trénink, po němž se mu hůř dýchalo," vysvětloval těsně před pátečním odletem trenér Bílek. "Ve čtvrtek měl volno, ale dnes ráno na tom byl tak špatně, že jsme se rozhodli nechat ho doma."

Trenér přitom prozradil, že s Plašilem počítal jako s kapitánem. "Takhle to necháme až do Emirátů, ale s páskou někdo vyběhne každopádně."

A na koho by měla volba padnout?

Mezi devatenáctkou reprezentantů je momentálně nejzkušenějším Rozehnal s osmapadesáti starty, třináct jich má Matějovský, deset Necid a osm Pudil.

Dalším v pořadí je s pěti mezistátními zápasy Hubník, jemuž by vzhledem k současné výtečné formě páska slušela nejvíc.

Manažer Šmicer zapracoval

Všechno se v dobré obrátilo v případě dodatečně povolaného Rajnocha. Ten ještě ve čtvrtek večer neměl vyřízená vstupní víza do SAE a už se počítalo s tím, že za národním mužstvem dorazí až v pondělí.

Ale potom skvěle zabodoval nový reprezentační manažer Vladimír Šmicer, který hráči víza obstaral a Rajnoch tak nakonec s mužstvem odletěl.

Na někdejším starém ruzyňském letišti, dnes moderním "terminálu jih", se o jistou dávku vzruchu postarali egyptští vojáci.

Ti se v odletové hale mezi českými fotbalisty pohybovali v typických vojenských úborech a maskáčích.

Patnáctičlenný kontingent právě odlétal domů do Egypta a nedaleko fotbalového speciálu tak roloval vojenský letoun s tradičním maskovacím nátěrem.

A jestli tihle Egypťané dodali svěřencům kouče Bílka bojovnou náladu, to se uvidí v neděli večer na stadionu v Al Ainu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze