Nejdřív smolař, poté hrdina. Takový byl osud libereckého kapitána

Radoslav Kováč | foto: ČTK

14 2013
Kapitán libereckých fotbalistů Radoslav Kováč sehrál v ligovém šlágru s Plzní dvojí roli. Po jeho zaváhání šel úřadující mistr U Nisy do laciného vedení. Ve druhém poločase lídr Liberce vedl svůj tým na zteč a sám vyrovnal na konečných 1:1.

"Jsem hrozně rád, že jsem svoji chybu odčinil a konečně dal gól," oddychl si zkušený liberecký stoper.

Začali jste špatně, čím to bylo?
Máte pravdu, v první půli jsme hráli hrozně, s velkým respektem, neběhali jsme. V reprezentační pauze jsme vypadli z rytmu a bylo to znát. Říkal jsem si, že je to úplně nejhorší zápas, který jsem tady zažil.

Opravdu si to myslíte?
Já jsem to tak cítil. Asi i kvůli té svojí chybě. Sám jsem srazil mančaft dolů. Chtěl jsem míč zbytečně uhrát na prsa, ale odrazil se mi od ramene, Kolář ho vzal a dobře zakončil. Měl jsem do toho jít mnohem důrazněji. Pak jsme si řekli, že druhých pětačtyřicet minut musíme hrát úplně jinak. S Plzní se dá hrát, ale je velice silná v kombinaci, hrozně málo kazí a její hra má řád. Nakonec jsme se však enormně zlepšili a dočkali se i toho kýženého gólu. Bylo to podle mě zasloužené.

Kolik za první gól za Liberec zaplatíte do klubové kasy?
Mám to za tři tisíce. O peníze tady ale vůbec nejde. Já jsem hlavně rád, že jsem týmu konečně pomohl i gólově. Šance jsem předtím po hlavičkách nějaké měl, ale nedokázal jsem je proměnit. Nedal jsem gól skoro rok, to se mi ještě nikdy nestalo, o to víc mě to těší.

Od zlepšené hry v druhém poločase se chcete odrazit k zápasu Evropské ligy ve Freiburgu, kde hrajete ve čtvrtek?
Je dobře, že jsme po přestávce hráli líp. Musíme se teď dobře připravit. Zápasy jdou rychle za sebou a to je lepší. Hlavně pro mě, já to mám radši. V Jablonci jsem se už cítil hodně unavený, jeli jsme na setrvačnost, pak jsme čtrnáct dní potrénovali, ale vracet se do toho zpátky není jednoduché. Ale to je pro všechny stejné.