Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Porazili jsme velký tým, kvalitnější než je ten náš, řekl Kováč

Amine Chermiti (9) z FC Curych otevírá skóre zápasu s Libercem. | foto: AP

8 2013
Kapitán libereckých fotbalistů Radoslav Kováč se vrátil do Švýcarska, kde před příchodem na sever Čech působil. A byl to sladký návrat. Jeho tým i v Curychu nad místním FC vyhrál 2:1 a postoupil do play-off Evropské ligy, i když stejně jako doma musel otáčet skóre.

"Porazili jsme velký tým, myslím, že kvalitnější, než je Slovan Liberec. Ale hráli jsme víc týmově a to se nám vrátilo," těšilo Kováče.

Jistě máte velkou radost, že?
Strašně velkou, jsem moc šťastný. Předvedli jsme dobrý výkon hlavně ve druhém poločase. Samozřejmě jsme zase dostali z ničeho gól jako vždycky a ze standardky nám to tam nějak propadlo. Pak domácí nastřelili tyčku, ale my jsme přežili. V poločase jsme si řekli: "Hoši, dá se s nimi hrát, ale musíme přidat a být trpěliví." A to se povedlo. Ve druhém poločase jsme už odvedli dobrou práci.

Fotogalerie

Přečkali jste hodně kritických chvil. Jak vám při nich bylo?
Curych má půlmiliardový rozpočet, to je něco jiného než my. Věděli jsme, že se domácí dostanou do šancí. Chtěli jsme jim dát co nejmíň prostoru, ale bylo jasné, že tady nevyhrajeme 3:0. 

Ve druhém poločase jako by nastoupilo úplně jiné mužstvo, souhlasíte?
Máme první poločasy slabší, už nevím, čím to je. Řekneme si v kabině: "Hoši, makali jsme půl roku, měli jsme skvělou šňůru a byla by škoda to teď ztratit." Byli jsme kousek od vyřazení s Rigou, teď taky, ale jdeme dál a to je hlavní.
 
Udělali jste už dva kroky, jak blízko je postup do základní skupiny Evropské ligy?
Pořád strašně daleko. Vůbec ještě nevíme soupeře, ale dostali jsme se daleko, budeme bojovat a uvidíme, jak to dopadne.

Máte s ohledem na soupeře nějaké přání?
Vůbec ne. Já už přemýšlím spíš o neděli, protože bychom chtěli zůstat na špici i v lize. Čeká těžké utkání s Jihlavou.Najdete na iDNES.czmobilní verze