Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rada se nemohl dočkat gólmana Čecha: Popožeňte ho, volal

Trénink fotbalové reprezentace: Petr Čech | foto: Michal DoležalČTK

25 2009
Bez lehce zraněného Davida Jarolíma a málem i bez Petra Čecha začala středeční příprava fotbalové reprezentace. "Popožeňte ho, ať na něj nečekáme," zvolal trenér Petr Rada ke kustodům.

Čech se před dopoledním tréninkem zdržel v kabině. Když už všichni fotbalisté i trenéři dávno byli na hřišti, on teprve přebíhal Diskařskou ulici a vybíhal schody ke stadionu Přátelství.

Na vedlejším strahovském hřišti začali fotbalisté druhý den soustředění před kvalifikačními zápasy ve Slovinsku a se Slovenskem.

"Dnes jsou dva tréninky, tak jsme je rozdělili na dvě hřiště, aby to hlavní nedostalo příliš zabrat," vysvětlil reprezentační mluvčí Lukáš Tuček.

Když totiž v úterý večer reprezentanti trénovali poprvé, nad Prahou řádila sněhová vánice. Ve vichru a v drsné zimě kouč ukončil trénink na "bílém" trávníku po čtyřiceti minutách. Pak se pokračovalo protažením v útrobách strahovského stadionu na tartanové dráze.

"Protažení? Byla to pěkná posilovna, to bych vám přál," usmíval se lékař týmu Jiří Fousek.

Moc práce naštěstí nemá, jen záložník Jarolím s poraněným kotníkem zatím netrénoval. Zatímco ostatní byli na hřišti, on cvičil v posilovně.

Na začátku středečního tréninku chvíli svítilo slunce, když ho zakryly mraky, výrazně se ochladilo. "Zima neprospívá hlavně svalům," obává se Fousek. "Hráči se musí pořádně rozcvičit."

Na zimní počasí v Praze si naoko stěžovali především fotbalisté, kteří působí ve Španělsku a v Itálii. Přitom ke středečnímu tréninku vyběhli Ujfaluši, Plašil, Jankulovski a Grygera bez teplých čepic a v trenýrkách...

A když se čekalo na opozdilce Čecha, asistenti Šilhavý s Hapalem sbírali do velkých pytlů míče, které byli podhuštěné. Za chvíli kustodi zjednali nápravu a mohlo se začít.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze