Pulpit se zlobil, chtěl z Jihlavy tři body

7 2006
Sokolov - Fotbalisté Baníku Sokolov přerušili vítěznou sérii Jihlavy ve druhé lize. Tým z Vysočiny šestkrát vyhrál, než na jeho zasněžené hřiště přijel Baník a uhrál nerozhodný výsledek 2:2. Technicky hrající Jihlava měla v utkání 14. kola na zmrzlém terénu problémy od úvodních minut. Hosté šli do vedení 7. minutě po rychlém brejku tečovanou střelou Gáby.

"Po inkasovaném brance jsem neznervózněl," říká Bokša. "Byl jsem přesvědčen, že máme hodně času a že kvalita mužstva je natolik velká, aby ten zápas mohlo zvládnout."

Jihlavě se na rychlý brankový úder Západočechů podařilo odpovědět ve 14. minutě gólem Foldyny a o dvě minuty později šli domácí do vedení.

Ve druhém poločase převzali aktivitu hosté, kteří osm minut před koncem vyrovnali. To po Glosem zahrávaném rohu brankář Rzeszoto neudržel míč a ten za jeho záda pohotově dorazil Gába.

Sokolovského kouče Martina Pulpita výkon jeho svěřenců na hřišti ambiciózní Jihlavy potěšil, s konečnou remízou však spokojen nebyl. "Jihlavu jsme dnes jednoznačně přehráli. Proto mě trošičku mrzí ta naše nekoncentrovanost v pěti minutách prvního poločasu, kdy jsme se sami připravili o všechny tři body."