Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


První půle byla na superlativy, řekl Brückner

30 2003
Teplice - Velmi dobrý pocit měl kouč českého národního mužstva Karel Brückner ze čtyřbrankového středečního vítězství nad Turky. "Hlavně ten první poločas, ta přímočasrá hra na hroty, nekompromisní ofenziva, znamenitá obranná fáze ve všech prostorech," vypočítával trenér na pozápasové tiskové konferenci. "Našich prvních pětačtyřicet minut prostě bylo jen na superlativy." Dále čtěte: Český poločasový koncert Turky zničil x Minutu po minutě x Anketa čtenářů: Kdo byl nejlepší x Kdo zklamal x Jak Šmicer šéfoval s kapitánskou páskou

Už předtím přišel mezi novináře turecký trenér Segnol Günes, který si postěžoval na přílišnou českou tvrdost.
 
"Vnímali jsme tenhle zápas jako přípravný a přátelský," předeslal na úvod. "Ale Češi hráli prvoplánově velice agresivně a tak nás vyřadili ze hry. Přišli jsme o dva hráče, byl to tvrdý zápas."
 
Brückner o pár minut později reagoval: "K tomu nemám co říct. Za jediný opravdu přehnaný faul Šmicra na Okana jsem se tureckému hráči omluvil a omlouvám se teď ještě jednou. Jinak jsme hráli sice tvrdě, ale v rámci fair play. K tomu taky hráče vedu."
 
Český kouč dále poznamenal, že moc dobře tušil, jak obtížné bude udržet tempo a výkon i ve druhém poločase. "Jenže když v první části zápasu předvedete tohle, tak potom snad ani nejde v tom pokračovat," uvedl. "Přesto si ale myslím, že i přestávce jsme si solidní úroveň udrželi."

I poražený trenér Günes ale přiznal, že o výsledku rozhodovaly i jiné faktory než česká agresivita. "Češi se na zápas lépe koncentrovali a samozřejmě musím uznat i jejich nesporné fotbalové kvality. My ztratili spoustu míčů v poli a v defenzivě udělali moc chyb. A soupeř toho dokázal rychle využít."

Brückner řekl, že právě důsledným presinkem po celém hřišti a už zmíněnou agresivitou jeho svěřenci Turky k chybám donutili. "Z takového přístupu pak pramení naše kvality."
 
Českého kouče těší, že reprezentanti, ač v závěru sezony unavení, v sobě našli síly na tak kvalitní výkon.

"V tomto období se jen těžko hledá motivace k přátelskému zápasu, ale naši hráči ji našli. Bylo vidět, že hrají nejen o osobní prestiž, ale o prestiž celého českého fotbalu. I z toho mám moc dobrý pocit."

Turecký brankář Recber Rüstü po druhém inkasovaném gólu.

Jan Koller (vpravo) sleduje společně s Turkem Akyelem Fatihem míč.

Hlavičkový souboj v podání Jana Kolera (vpravo) a Turka Ozalana Alpaye.Najdete na iDNES.czmobilní verze