Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


První muž fotbalu Blatter chce trestat simulanty usvědčené videem

Sepp Blatter | foto: AP

22 2014
Sepp Blatter chce bojovat se simulováním. Prezident Mezinárodní fotbalové federace FIFA si přeje nasadit video i na hráče, kteří filmovali pády nebo předstírali zranění, aby zdrželi čas. Podle dosavadní praxe se většinou trestají jen provinění, kterých si všimne na trávníku rozhodčí.

"Video by mohlo hodně pomoct fair play, pokud by disciplinární komise byly připravené ho používat. A já myslím, že by měly být," uvedl Blatter ve svém sloupku v týdeníku vydávaném FIFA a připomněl, že podle článku 96 Disciplinárního řádu FIFA lze na základě videa a zvukových důkazů uložit sankce.

"Video se smí používat jako důkaz například u rvaček, plivání na soupeře, nadávek, rasistického chování a nesprávně udělených karet. Mělo by se ale také uvažovat o tom, že by se na něm posuzovalo i simulování, předstírání zranění a zdržování," uvedl.

Blatter odmítá přerušování hry kvůli studování videa, ledaže by šlo o sporné góly. "Kdybychom to umožnili, strhla by se lavina námitek a rozbila by se tím hra. Rozhodnutí rozhodčího musí být na trávníku definitivní," myslí si.

Zpětnému hodnocení chování hráčů ale podle švýcarského funkcionáře nic nebrání. "Když rozhodčí nějaké nesportovní chování během zápasu nevidí, mohli bychom se k němu vrátit. Nemluvím tu o zavádění nových technologií, ale o důsledném využívání možností, které už máme," řekl.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze