STARLIGA: Zabodoval brněnský Pavlík, sympatie si získal sparťan Vatajelu

Sparťan Bogdan Vatajelu (vpravo) v souboji s libereckým Janem Mikulou (vlevo) v utkání 27. kola první fotbalové ligy. | foto: ČTK

8 2017
Hráčem víkendu ve fotbalové Starlize byl brněnský obránce Petr Pavlík. Gólem a čitým kontem přispěl k vítězství Zbrojovky nad Zlínem a v bodování fantasy soutěže předstihl všechny ligové hráče. Mezi nejvybíranější se poprvé dostal Bogdan Vatajelu ze Sparty.

Rumunského obránce či záložníka ještě před měsícem málokdo viděl hrát, ale čtyřiadvacetiletý Vatajelu se v posledních kolech stal vrchním asistentem ve fotbalové Spartě. I proto byl během uplynulého víkendu po Milanu Škodovi a Martinu Fillovi třetím nejvybíranějším hráčem soutěže. Svým trenérem nakonec přinesl osm bodů.

To je však málo v porovnání s Petrem Pavlíkem, obráncem Brna, který získal dohromady 15 bodů, nejvíc v celém kole. Dvougólový Andreas Ivanschitz z Plzně měl o bod méně, Jan Sýkora si za gól a asistenci na Bohemians vysloužil 13 bodů.

Starliga, hráč kola

I bez nejlepší trojice se však dá celé kolo vyhrát. Potvrdil to trenér s přezdívkou pankrac, který dohromady získal 96 bodů. Kapitánem zvolil zmíněného Vatajelua.

Jiného kapitána, zkušeného Pavla Zavadila, měl v sestavě expert televizní stanice O2 TV Sport Jan Rajnoch. ten znovu porazil redaktora iDNES.cz, tentokrát jednoznačně o 33 bodů. V celkovém hodnocení 27. kola se navíc umístil na jedenáctém místě.

Starliga Rajnoch

Celkem jedenáct hráčů mělo v aktuálním kole deset a více bodů. Kromě zmíněných Pavlíka, Ivanschitze a Sýkory, to byli Jan Holenda z Dukly, Jan Vošahlík a Martin Fillo z Teplic, Jaromír Zmrhal ze Slavia, Lukáš Železník a Tomáš Přikryl s Boleslavi a brněnský Lukáš Vraštil.

Už nyní můžete přemýšlet nad sestavou pro další kolo Starligy. Hraje se například pražský souboj mezi Slavií a Duklou, fotbalisté Sparty jedou k těžkému utkání do Karviné a Plzeň, jeden z kandidátů na titul, přivítá v zahajovacím duelu 28. kola Mladou Boleslav.