Jihlava - Dukla 3:2, domácí na konci dvěma góly otočili a poprvé vyhráli

Jihlavští fotbalisté slaví gól. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

10 2017
Fotbalisté Jihlavy vybojovali premiérové ligové vítězství v sezoně. Nad Duklou v šestém kole vedli, pak prohrávali 1:2 a díky dvěma brankám v závěru berou tři body za výhru 3:2. Ve druhé nastavené minutě rozhodl Ikaunieks.

Jihlava, která v předchozích pěti kolech získala jediný bod, byla od začátku aktivní. Obrana Dukly, v níž ještě chyběla čerstvá posila ze Sparty stoper Mario Holek, mohla kapitulovat už po deseti minutách. Ale Ikaunieks po sklepnutí od Dvořáka mířil nad.

ON-LINE

Zápas jsme sledovali v podrobné on-line reportáži

Vzápětí se k míči na zadní tyči dostal volný Popovič, ale s jeho dorážkou z blízka si poradil hostující gólman Rada. Jen o chvíli později poslal Dvořák do sóla Ikauniekse, jenže ten ze strany těsně minul tyč. Ve 22. minutě se Jihlava dočkala - po Dvořákově přihrávce se prosadil Fulnek.

Náskok ale Vysočině vydrželo jen minutu. Holenda vystřelil z 20 metrů, jeho pokus tečoval domácí stoper Krejčí a bylo srovnáno. Vedení mohl Jihlavě vrátit Popovič, který po sólu obešel Radu, ale poté trefil pouze boční síť odkryté branky.

Po přestávce Dukla zvýšila aktivitu. Podaný však s lobem neuspěl a střelu střídajícího Mustedanagiče v 60. minutě srazila obrana na břevno. V 71. minutě už hosté vedli. Holenda našel centrem Brandnera, který se nemýlil.

Jihlava se však nevzdala a když už to vypadalo, že Dukla prodlouží sérii neporazitelnosti na čtyři zápasy, otočila skóre. V 88. minutě nejprve srovnal Dvořák a v nastavení rozhodl o první výhře Ikaunieks. Vysočina tak má na kontě čtyři body stejně jako Karviná, Mladá Boleslav a Brno, které je vinou skóre poslední.