Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


První dojmy protikandidátů Haška a Vinše z dějiště valné hromady

27 2009
Na fotbalové valné hromadě sedí sice u jednoho stolu, ale ob čtyři židle. Takže si spolu nepovídají, vyrušovali by totiž. Na jednom konci Ivan Hašek, veřejností favorizovaný kandidát na post prvního muže českého fotbalu, o necelé tři metry dál jeho jediný soupeř Luděk Vinš.

Dohadování delegátů valné hromady při schvalování programu a dílčích úprav stanov Haška nepřekvapilo.

"Nemyslím si, že by to vybočilo z normálu, když jde o legislativu, jsou připomínky vždycky," poznamenal.

Hašek si i přes půldruhahodinové dohadování nemyslí, že podobné by to mělo být s volbami.

Valná hromada on-line

Z voleb ČMFS sledujte on-line reportáž

"Pořád jsem přesvědčený, že proběhnou hladce," řekl během první přestávky.

Na poznámku, že jeho funkce svazového předsedy je jakousi společenskou objednávkou, Hašek reagoval: "Nejsem tu kvůli společenské objednávce, ale kvůli zlepšení renomé našeho fotbalu."

Také Luděk Vinš z žižkovského klubu má sebevědomou náladu.

"Pár lidí se mě ptalo, jestli při konkurenci Haška raději kandidatury nestáhnu. Ale to neudělám. Jsem přesvědčený, že mám českému fotbalu co nabídnout. Pravda je, že bych se tady cítil líp, kdybych byl slavným fotbalistou. Ale pořád si říkám, že fotbalová veřejnost a delegáti valné hromady je velký rozdíl," uvedl Vinš na opačném konci předsálí Národního domu na pražském Smíchově.

Ke zdlouhavému dohadování v úvodu sobotního jednání Vinš řekl: "Musím přiznat, že jsem ten začátek čekal hladší. Ale volby se nebojím. Necítím se poražený dopředu a když už, tak prohrát s Ivanem Haškem by nebyla žádná ostuda."

Poté se oba sokové odebrali zpět do velkého sálu.

Zatímco Hašek živě diskutoval s Jiřím Kubíčkem a Daliborem Kučerou, kteří ke stolu číslo 55 přišli, Vinš většinou upřeně sledoval odstupujícího fotbalového šéfa Pavla Mokrého, který četl zprávu a činnosti svazu za uplynulé necelé čtyřleté období.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze