Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Proti Slavii cítíme šanci, vzkázal Komňacký v on-line rozhovoru z Emirátů

František Komňacký (vpravo) působí vedle reprezentaci i v Jablonci. | foto: Ota BartovskýMF DNES

17 2009
Al Ain (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Hlas lidu říká: Byl to jeden z největší trapasů českého fotbalu. František Komňacký, jeden z trenérů reprezentace, se v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz nevymlouval.

"Bez vytáček musím přiznat, že utkání s Emiráty se nám vůbec nepovedlo. Ale věřím, že si mužstvo přizná své chyby a další zápasy budou lepší," vzkázal reprezentační asistent František Komňacký ze Spojených arabských emirátů, kde je s týmem na turnaji.

"Určitě se zlepšíme, protože hůř než s Emiráty druhý poločas už hrát nemůžeme. A zároveň jsem přesvědčený, že hráči postupně pochopí styl a systém hry. Víc se uvolní a budou hrát na hranici svých možností."

On-line rozhovor s františkem komňackým

Odpovědi reprezentačního asistenta najdete zde

Komňacký na dotazy čtenářů odpovídal v kavárně hotelu Hilton v Al Ainu, kde je s týmem ubytovaný. Byly tři hodiny odpoledne (v Česku bylo pravé poledne), vedle jeho křesla tři vzrostlé palmy.

Ve vnitrozemském městě obklopeném pouští a hranicí s Ománem tráví předposlední den. Ve středu Česko čeká utkání s Ázerbájdžánem a poté odlet do Prahy.

"Zdravím Dražovjáky a hlavně svoji maminku," poslal pozdrav do své rodné vesnice u Kyjova.

O čem František Komňacký, který v české lize vede Jablonec, ještě mluvil?

O sobotním se utkání proti Slavii
Každý zápas je jiný, byť Slavii sledujeme a víme, že se nenachází v nejlepším rozpoložení a o to víc chceme v zápase uspět. Cítíme, že máme šanci. Je tu se mnou Vláďa Šmicer, který ve Slavii ještě před pár dny hrál. Ale zachoval se jako profesionál a k situaci ve Slavii se nevyjadřoval.

O tom, jestli by šel v zimě do Slavie
Chtěl bych ještě jednou zkusit Rusko. Jinak u nás je nejvyšší meta a cíl každého trenéra Slavia nebo Sparta. Nicméně v dobře rozehrané soutěži bych z Jablonce odcházel nerad. A myslím si, že Slavia má velmi dobrého trenéra.

O tom, proč kývl na nabídku z reprezentace
Chci pomoci českému fotbalu a české reprezentaci v době, kdy se rodí nové mužstvo, které se musí o své místo v Evropě a v srdcích fanoušků bojovat.

O působení v Ostravě, s níž byl mistrem
Na angažmá v Ostravě se zapomenout nedá. S podobnou atmosférou jsem se při zápasech do té doby a ani potom nesetkal. Na Baník budu vždycky vzpomínat jen v dobrém. Odvolali mě v době, kdy mužstvo neplnilo úkol hrát o titul, byli jsme až pátí.

On-line rozhovor s františkem komňackým

Odpovědi reprezentačního asistenta najdete zdeNajdete na iDNES.czmobilní verze