Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Proti Kodani půjdou ti nejlepší, slibuje sparťanský kouč Chovanec

sparťanský manažer Jozef Chovanec | foto: Michal ŠulaMF DNES

16 2009
Trenér sparťanských fotbalistů Jozef Chovanec věří, že do dnešního domácího souboje s FC Kodaň bude moci poslat nejsilnější sestavu. "Nějaké zdravotní problémy sice máme, ale jsem přesvědčený, že do zápasu ti nejlepší půjdou," řekl Chovanec v předvečer zápasu.

Kteří hráči si lížou rány, to letenský trenér neřekl. "Konkrétní nebudu," řekl suše.

Je tedy možné, že se ve sparťanské sestavě objeví i ne zcela zdraví hráči?
To vylučuju, na hřiště nastoupí opravdu jen ti stoprocentně připravení.

Jaký je to pocit, že v posledním zápase podzimu musíte vyhrát? Pokud tedy chcete do jarní fáze Evropské ligy.
Po tom nepovedeném začátku, kdy jsme doma remizovali s Eindhovenem a prohráli v Kodani, jsem tajně doufal, že právě ten poslední zápas skupiny by mohl být bojem o všechno. Takže jsem rád, že se mi to vyplnilo. Na zápas se moc těším a doufám, že to dobře dopadne.

Jenže se musíte obejít bez vykartovaného stopera Řepky, největší osobnosti mužstva.
Pravda je, že tohle určitým problém přináší. Ale já věřím, že se Tomáše podaří nahradit. Důležitost zápasu, domácí publikum, možnost zakončit sezonu postupem, to všechno bude oslabenému mužstvu pomáhat. Takže by to mělo skončit k naší spokojenosti.

Jak hráči po utkání v Eindhovenu snášeli dvanáctidenní přípravu na vrchol podzimu?
Byl jsem s tréninkovou morálkou spokojený. Sami hráči dobře vycítili, že ty tréninky, celá ta příprava směřuje k jedinému cíli. Postoupit do jarní fáze Evropské ligy. Samozřejmě by bylo lepší pokračovat v zápasovém rytmu, ale řekl bych, že jsme se s tím vyrovnali.

Jaký máte program v den zápasu?
Po dopoledním rozcvičení dostanou hráči ještě nějaké podrobné informace o soupeři, pak máme oběd, po něm odpočinek, svačina a večer taktická příprava. Potom odjedeme na Letnou, kde budeme půldruhé hodiny před utkáním. No a pět minut po deváté jdeme na to.

Uvědomujete si, že pro stopera Hubníka to může být poslední zápas za Spartu?
Co na to mám říct? Jestli to pro něj bude opravdu poslední zápas ve sparťanském dresu, to v téhle chvíli nevím ani já, ani vy a ani samotný Hubník.

Podívejte se, jak zve Sparta na utkání s Kodaní:Najdete na iDNES.czmobilní verze