Prostějov se po výhře odpoutal od dna

21 2003
Prostějov - Tradiční páteční předehrávku druhé nejvyšší soutěže obstaralo utkání 19. kola mezi dosud posledním Prostějovem a HFK Olomouc. Domácí tým se tabulkově lepšího soupeře nezalekl a po výhře 3:1 se, přinejmenším do neděle, prodral na patnáctou příčku před Dolní Kounice.

Začátek hanáckého derby přitom patřil hostujícímu celku, který dokázal už ve třetí minutě otevřít skóre. Domácí ale brzy hru vyrovnali, po čtvrthodině vyrovnal Tichý a to Prostějovští do přestávky ještě tři gólové šance zahodili.

Hned v úvodní minutě druhého poločasu ale šli do vedení díky Navrátilovi a stejný hráč v polovině druhé části hry náskok pojistil. Do konce zápasu pak ještě další čtyři vyložené příležitosti domácí střelci promarnili.

Prostějov - HFK Olomouc 3:1 (1:1)
46. a 67. Navrátil, 18. Tichý - 3. Spáčil. Rozhodčí: Kafka. ŽK: Tichý - Henk, Pinkava, Macík.  Diváci: 1380.