Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Prodloužená pauza Slavii přibrzdila

15 2003
Praha - O deset minut se protáhla poločasová přestávka pohárové odvety mezi fotbalisty Slavie a srbského Smedereva. Čekalo se na rozhodčího, který by nahradil svého zraněného kolegu. "Zaskočilo nás to, vypadli jsme z rytmu, a nechali jsme si brzy dát gól," přiznal záložník Slavie Richard Dostálek. Nakonec vše dobře dopadlo. Slavia postup v klidu uhájila a s řízením zápasu pomohl švédský sudí, který je delegován na čtvrteční utkání v Teplicích a na Strahově byl jen jako divák.

Trable s rozhodčími začaly už po dvaceti minutách. Tak brzy odstoupil z pomezní čáry Nizozemec Jantinus Meints, když si obnovil nedávno operované zranění menisku. Tepláky rychle svlékal rezervní sudí Peter Oskam, aby sáhl po opuštěném praporku.

Jeho zraněný kolega pokračoval za lajnou alespoň jako čtvrtý rozhodčí, ale na nohou se sotva udržel do přestávky. Pak se nechal odvézt do nemocnice.

"Delegát zápasu souhlasil s tím, aby na místo čtvrtého přišel některých z českých rozhodčích, kteří zápas sledovali jako diváci," popisuje rychlé přestávkové jednání bývalý sudí Karel Bohuněk, který měl nizozemské arbitry na starost.

Než se mu podařilo někoho sehnat, objevil se v kabině Jiří Ulrych, jenž podobně jako Bohuněk doprovázel rozhodčí pro čtvrteční zápas Teplic s Kaiserslauternem. "Přivedl švédského rozhodčího, který byl na čtvrtek delegován rovněž jako čtvrtý. Tím jsme dokonce získali neutrální osobu," dodává Bohuněk.

Než se Hakkan Johansson stačil převléknout do předpisové teplákové soupravy UEFA, chladli fotbalisté obou týmu v kabinách.

Lepší recept proti ztrátě koncentrace našli Srbové, kteří po opožděném zahájení druhého poločasu vletěli na Slavii s velkým elánem. Po necelých dvou minutách Smederevo snížilo na 1:2 a v následujících minutách nebylo daleko ani k vyrovnání.

Pak už by stačil jediný gól, a postup by se přehoupl na stranu hostujícího týmu.

"Deset minut jsme nepůsobili dobrým dojmem, byli jsme pasivní, ale rychle jsme se z toho dostali," konstatoval trenér Slavie Miroslav Beránek.

Záložník Dostálek vidí jednu z příčin špatného vstupu do druhé půle v prodloužené přestávce. "Už jsme byli venku před šatnou a chtěli jsme jít na hřiště, když nám řekli, že se máme ještě na pět minut vrátit, protože se čeká na rozhodčího," popisuje slávista.

"Dostalo nás to z rytmu, protože patnáctiminutová přestávka má už svůj časový režim. Deset minut odpočíváme, a pak jsme na nohou a chystáme se do hry. Jinak se zápasová koncentrace těžko udržuje."

Čekání si hráči krátili protahováním, ale i vtípky. "Někdo prohodil, že bychom mohli ještě rychle rozdat karty," prozradil Dostálek. "Chtěli jsme se tím ubránit přehnané nervozitě. Dobře jsme věděli, že je ve hře postup do druhého kola Poháru UEFA a že nesmíme nic podcenit. Ten cíl jsme nakonec splnili a postup jsme si v klidu ohlídali."

Fotbalisté Slavie děkují nejvěrnějším fanouškům.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze