Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fanoušci nocovali před pokladnami, aby viděli Plzeň v Lize mistrů

Čekání na začátek volného prodeje balíčků lístků na zápasy FC Viktoria Plzeň v základní skupině Ligy mistrů. Noc na středu strávilo před pokladnami asi šedesát lidí. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

11 2013
Asi šedesát lidí nocovalo před pokladnami plzeňského fotbalového stadionu ve Štruncových sadech, aby měli jistotu, že seženou vstupenky na domácí zápasy Viktorie v základní skupině Ligy mistrů. Kolem poledne bylo vyprodáno.

Držitelé permanentek si mohli vstupenky kupovat od neděle do úterní 18. hodiny. "Byly prodány více než čtyři tisícovky balíčků, skoro všichni permanentkáři svého předprodejního práva využili. Všichni držitelé celoročních vstupenek mohli během celé doby prodeje využít všechny cenové kategorie, s výjimkou delší odbavovací doby v neděli jsme nezaznamenali výraznější problém," řekl mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Ve středu v devět hodin ráno se pokladny otevřely i pro zájemce bez permanentky. Na ně zbylo asi tisíc balíčků vstupenek. "Nejspíš se poslední z nich doprodají kolem středečního poledne," informoval mluvčí klubu Pillár.

Ti, kteří chtěli mít jistotu, že vstupenky získají, čekali před pokladnami už od úterního večera. Úplně první ale přijela skupinka fanoušků z Teplic, ti dokonce byli v Plzni už v pondělí v půl deváté večer.

Největší zájem byl o lístky v nejlevnější kategorii

Noc na středu pak před pokladnami strávilo asi šedesát lidí. Podřimovali na židlích, postávali pod plachtami, deštníky a slunečníky. Někteří se vybavili i termoskami s teplými nápoji, spacáky a karimatkami. Mnozí si do chladné noci oblékli silné svetry, bundy a čepice.

Těsně před ranním otevřením pokladen stálo ve frontě asi 300 lidí. "Největší zájem byl o lístky v nejlevnější kategorii, kde cena balíčku vyšla na 4 200 korun. Mám docela radost, že nedošlo na žádná ostřejší slova a strkanice," řekla Martina Medviďová, která prodávala na kase.

Vstupenky na zápas si přijeli koupit i fanoušci FC Bayern z Mnichova. "Ráno jsme si přivstali, vyjížděli jsme kolem šesté, abychom v Plzni byli na osmou. Balíček si kupujeme samozřejmě hlavně kvůli německému Bayernu. Lákavý je pro nás také zápas s CSKA Moskva. Domácím fandit asi nebudeme, i když to není úplně špatný tým,“ řekla skupinka německých studentů, kteří na balíčky čekali odhadem hodinu a půl. 

Čekání na vstupenky

"Když už jsme sem jeli, tak jsme si každý koupil hned dva, protože kamarádi z Mnichova si zápasy Ligy mistrů určitě taky nenechají ujít," doplnil Christoph Bachmaier, jenž v ruce držel lístky do nejlepšího sektoru za osm tisíc korun.

Pro fanoušky byl u stadionu otevřený stánek s pivem a klobásami, kde ale čekající velkou tržbu neudělali. "Vytočili jsme jen jedno jediné pivo, prodali několik klobás. Ráno bylo chladno, a proto byl zájem hlavně o horký čaj. Když se před několika dny prodávaly lístky majitelům permanentek, byla tržba o dost vyšší," řekl zklamaně stánkař Roman Macan.

U pokladen čekali také starší děti a bezdomovci, kteří tu stáli frontu pro překupníky. "Bezdomovci se u pokladen skutečně objevili, ale i kdyby stáli frontu pro překupníky, což lze prokázat jen velmi těžko, nemůžeme je za to nijak postihnout ," sdělila mluvčí městských strážníků Jana Pužmanová.

Na fronty dohlíželi během během noci i rána také státní policisté. Mluvčí Hana Štefflová uvedla, že se vše obešlo bez vážnějších potyček.

Balíčky vstupenek, které zájemci bez permanentky mohli koupit za 4 200, 5 900 a 8 000 korun, byly od středy k mání také v internetových aukcích.

Například na Aukru nabízel prodejce balíček vstupenek na zápasy Viktorie s Manchesterem City, FC Bayern Mnichov a CSKA Moskva za nejméně 8 400 korun. Pokud by někdo využil nabídku přímého nákupu, musel by zaplatit 10 tisíc korun.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze