Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Prodej lístků na mistrovství Evropy začne v pondělí, stojí od 25 eur

Nadšení fanoušci během přípravného utkání českých fotbalistů proti Srbsku. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

13 2015
Prodej vstupenek na zápasy českých fotbalistů na mistrovství Evropy 2016 ve Francii začne v pondělí. Fanoušci můžou objednávat jak lístky na konkrétní utkání, tak balíček na všechny duely českého národního týmu.

Lístky na zápasy základní skupiny stojí od 25 do 145 eur (675 až 3 900 korun). Ceny se liší podle kategorie (kvality místa), ale ne podle atraktivity utkání.

Prodej začne v pondělí přesně v poledne na internetových stránkách UEFA a potrvá do 18. ledna 2016.

Fanoušci budou moci kupovat lístky jak na konkrétní zápas, tak balíček na všechny duely českého týmu. Tím si můžou pojistit případnou vyřazovací část - pokud by do ní Česko nepostoupilo, za propadlé vstupenky dostanou po skončení šampionátu peníze zpět.

Mimochodem, kdyby Česko postoupilo až do finále, vyšlo by všech sedm zápasů v nejdražší variantě dohromady na 2 165 eur (58 500 korun).

Potíž může být s kapacitou stadionů, a tedy i s počtem lístků pro české fanoušky. Reprezentace se největším francouzským arénám v základní skupině vyhne. Evropská fotbalová unie (UEFA) však ještě konkrétní počty neupřesnila.

„Počet vstupenek bude ohromný problém, ale musíme se s tím vypořádat,“ řekl předseda české asociace Miroslav Pelta.

Kapacita stadionu v Toulouse (13. června, zápas proti Španělsku) je 33 tisíc diváků, v Saint-Étienne (17. června, Chorvatsko) 42 tisíc a v Lens (21. června, Turecko) 38 tisíc. Přesné počty lístků pro české fanoušky UEFA ještě nezveřejnila, ale Česko by mělo mít k dispozici šest až sedm tisíc lístků na každé utkání.

„Velmi nízké procento z toho získá česká asociace pro vlastní účely. Musíme pokrýt hráče, výkonný výbor, regionální svazy, sponzory...“ upřesnil generální sekretář Rudolf Řepka.

A předseda Pelta dodal: „Do Francie se chystá hodně lidí, ale na všechny se nedostane, což bude nepříjemné. Doufám, že nějaké kvóty se ještě uvolní. Třeba s tím ještě půjde něco dělat.“

Pokud bude zájem fanoušků vyšší než nabídka, rozhodne o úspěšných žadatelích o lístky los.

Jde o druhou fázi prodeje vstupenek. V létě se dostaly do prodeje lístky, které nebyly vázané na konkrétní tým.

Autor:


Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak
Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak

Chcete porod bez léků a věčného vyrušování, jenže lékaři vás označí za alternativní matku.

Najdete na iDNES.czmobilní verze