Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na MS je moc opilých fanoušků, FIFA zvažuje zákaz prodeje piva

Angličtí fanoušci na mistrovství světa v Brazílii. Ilustrační snímek | foto: Tony Gentile Reuters

3 2014
Na mistrovství světa už došlo k několika potyčkám fanoušků. Světová fotbalová federace FIFA kvůli tomu uvažuje o budoucím zákazu prodeje alkoholických nápojů na stadionech pro MS. Před šampionátem přitom přinutila Brazílii, aby právě tento zákaz zrušila.

„Na zápasech je možná moc opilých lidí. Žasnu nad tím, kolik jich je a jak moc toho mají v sobě. Trochu mě to překvapilo,“ řekl Jerome Valcke, generální sekretář FIFA.

FIFA kvůli sponzorské smlouvě s pivovarem Budweiser přiměla Brazílii, aby během turnaje upustila od své legislativy, která zakazuje podávání alkoholických nápojů na stadionech. Opatření bylo přijato v roce 2003, aby zabránilo chuligánství.

Valcke v roce 2012 během ostré debaty s brazilskými zákonodárci prohlásil, že povolení prodeje piva na stadionech je věcí, o které FIFA nepřipouští diskusi. Nyní však zastává jiný pohled.

MISTŘI SVĚTA. Generální sekretář Jerome Valcke drží lístek se Španělskem....

Jerome Valcke

„Je to jedna z věcí, kterými bychom se měli zabývat,“ řekl v rozhovoru pro brazilskou televizi SporTV. „Pokud dojdeme k závěru, že prodej alkoholu je třeba regulovat, tak to uděláme. Nikdy bychom nedopustili, aby byla nějak ohrožena organizace utkání.“

K potyčkám fanoušků došlo v Brazílii hned na několika zápasech. Například v sobotním osmifinále mezi Kolumbií a Uruguayí museli pořadatelé od sebe oddělovat několik nepřátelských skupinek příznivců.

Prali se také Argentinci, když podnapilí slavili v Belo Horizonte výhru ve skupině nad Íránem.

Autoři: ,


Témata: Alkohol, Budweiser, FIFA, Pivo
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze