Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Proč jsme se tedy vůbec scházeli, ptají se fotbaloví experti

Tyto fotbalisty povede v červnové přípravě s Maltou trenér František Straka | foto: Michal Šula, MF DNES

12 2009
Členové expertní skupiny, která českému fotbalovému vedení doporučila za přechodného kouče národního mužstva Dušana Uhrina staršího, mají po jmenování Františka Straky smíšené pocity.

"Nechápu, proč vlastně výkonný výbor expertní skupinu jmenoval, když potom naše jednomyslné doporučení nerespektoval," poznamenal slávistický šéf Petr Doležal, člen expertní skupiny.

Další zástupce expertní sedmičky Ladislav Valášek, který je zároveň předsedou svazové technické komise, říká:

"Verdikt výkonného výboru mě nepřekvapil v tom smyslu, že poslední dobou chodí z tohoto orgánu rozporuplné výstupy."

Valáška rozhodnutí výkonného výboru nenadchlo.

"Na panu Uhrinovi jsme se shodli opravdu všichni. Takže teď to cítím tak, že důvěra svazových funkcionářů v experty moc velká není. Což nás samozřejmě mrzí. Aspoň, že je to jmenování jen na zápas s Maltou, a že bylo respektováno naše doporučení, aby to byl český trenér."

A jaký je názor expertů na Františka Straku?

"Nedávný průzkum ukázal, že Straka má obrovskou podporu veřejnosti. A že je dobrým motivátorem, to mu nikdo upřít nemůže," říká Valášek.

První muž budějovického klubu Karel Poborský, který v expertní skupině seděl rovněž, je rozhodnutím výkonného výboru rozčarován:

"Teď prostě nechápu, proč jsme se jako experti vůbec scházeli. Byla to jen ztráta času. Ale proti Strakovi nic nemám, jako motivátora ho uznávám a přeju mu hodně štěstí."

Petr Doležal na Strakovu adresu poznamenal lakonicky: "Minulý týden při jednání expertní skupiny nepadlo Strakovo jména ani jednou."

Trenérovi Dušanu Uhrinovi rozhodnutí výkonného výboru připadá krajně nekorektní právě vůči expertní skupině.

"Vidím to tak, že funkcionáři zvítězili nad odborníky. A to dobré není. Frantovi Strakovi ale úspěch přeju, nic proti němu nemám. Ale lhal bych, kdybych řekl, že nejsem zklamaný," uvedl Uhrin starší.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze