Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Problémy Toga pomůže vyřešit FIFA

20 2006
Berlín - Mezinárodní fotbalová federace FIFA se na žádost Tožanů vložila do sporu reprezentantů s tamním fotbalovým svazem. Rozhodla se Togu vyplatit předčasně prémie za účast na šampionátu, z nichž pak budou moci funkcionáři zaplatit fotbalistům slíbené odměny. Hráči Toga kvůli sporům o prémie bojkotovali tréninky.

Na to jejich trenér Otto Pfister reagoval odstoupením.  Pak se německý kouč k týmu vrátil, ale spory trvaly. Situace vyvrcholila v neděli, kdy africký tým odletěl do Dortmundu se zpožděním a až po intervenci FIFA, protože zvažoval bojkot pondělního zápasu se Švýcarskem.

Svaz se s fotbalisty dohodl na kompromisním řešení. Hráči však požadují vyplacení odměn ještě před pátečním závěrečným zápasem základní skupiny proti Francii, takže FIFA sáhla k výjimečnému řešení, aby se zbavila nebezpečí dalšího skandálu.

Obvykle vyplácí prémie za MS až po skončení turnaje, ale v případě Toga udělá výjimku a poskytne svazu odměny dříve. "Je to forma zvýhodnění pro Togo, takže by se situace teď měla uklidnit. Záležitost je uzavřena, snad už Togo z tohoto nebude dělat další titulky," řekl mluvčí FIFA Markus Siegler.

Podle agentury SID každý fotbalista Toga za účast na turnaji dostane 50.000 eur, ale ani jedna ze stran tento údaj nepotvrdila. Africký tým po porážkách s Koreou a Švýcarskem už nemá šanci postoupit do osmifinále.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze