Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pro závěr fotbalové kvalifikace by internacionálové oprášili Řepku

Sparta: Tomáš Řepka | foto: Profimedia.cz

9 2009
Šimůnek, Brabec, Suchý, ale i Řepka, dále Lafata, Pekhart, Papadopulos a Bednář - to jsou jména fotbalistů, která se objevují v "nominaci" národního mužstva, jak by ji viděli bývalí reprezentanti.

Jan Fiala, Vladimír Táborský a Ladislav Vízek měli říci, po kterých hráčích by sáhli místo potrestaných reprezentantů. Kvůli flámu po kvalifikační prohře se Slovenskem byli z reprezentace na dobu neurčitou vyřazeni Ujfaluši, Kováč, Matějovský, Baroš, Svěrkoš a Fenin.

Protože Kováč s Matějovských nepatřili do základní sestavy, internacionálové hledali náhradníky pouze na post stopera (místo Ujfalušiho) a do útoku (místo Baroše, Svěrkoše a Fenina).

jan Fiala

Erich Brabec, Tomáš Řepka - David Lafata

"Na tohle téma jsem se bavil s několika trenérskými kolegy a nejen já bych se nebál nominovat místo Ujfalušiho slávistického kapitána Brabce. Vůbec není důležité, že je mu dvaatřicet, rozhodující je, v  jaké výborné formě dlouhodobě hraje. Jednoznačně bych mu dal přednost před Suchým.

A samozřejmě bych do reprezentačního kádru povolal i Šimůnka a pomalu bych ho do mužstva zabudovával. A pozor, v současné situaci bych se vůbec nebál nominovat sparťana Řepku. Jsem přesvědčený, že kdyby na to přišlo, svoje by si v národním mužstvu odkopal.

V útoku bych se nejspíš přiklonil k Lafatovi. Vycházím z toho, že Necid je jasný a vedle něj si třebas Bednáře představit nedovedu. Pak je tady ještě Talentovaný Pekhart, ale ten se ještě tak rok potřebuje vyhrát. A pohyblivý a rychlý Papadopulos by se v nominaci klidně mohl objevit taky."

Vladimír Táborský

Jan Šimůnek, Tomáš Řepka - David Lafata

"Šimůnek z Wolfsburgu je podle mě jasný a i když se mnou leckdo nebude souhlasit, dal bych ho do stoperské dvojice s Řepkou. Jsem totiž přesvědčený, že kdyby proti Slovákům nastoupil právě Řepka, tak jsme ten zápas neprohráli. A samozřejmě, že v rezervě bych měl na stoperské místo připraveného Brabce, jednoho z hráčů, který stojí za posledními úspěchy Slavie.

V útoku má místo pochopitelně Necid a když se tak probírám dalšími použitelnými útočníky, vychází mi vedle něj Lafata."

Ladislav Vízek

Jan Šimůnek - David Lafata

"Že je Šimůnek moc mladý a nezkušený? Na to kontruju faktem, že v bundeslize teď na místě stopera nastupuje pravidelně a jeho Wolfsburg ligu vede. Brabcovi bych se vůbec nebránil a Suchého bych v kádru nechal, protože je to vklad do budoucna.

V útoku bych se vedle Necida taky přikláněl k Lafatovi. Bednář v Anglii nehraje, Pekhart má čas, ale počítat se s ním do budoucna nejspíš musí."

Fiala, Táborský a Vízek se však shodují, že vyřazení z reprezentace se hráčů bude týkat jen pro přípravný zápas s Maltou.

"Po červnové valné hromadě nové svazové vedení potrestané fotbalisty do národního mužstva vrátí. Vlk bude nažraný a koza zůstane celá, protože další kvalifikační zápas na Slovensku hrajou Češi až v září," uzavírá za všechny tři bývalé reprezentanty Vízek.

Povolali byste na závěr kvalifikace o postup na MS sparťanského stopera Tomáše Řepku?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 11. dubna 2009. Anketa je uzavřena.

Ano 4794
Ne 1942
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze