Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pro fanoušky vyroste u Dortmundu obří kemp

9 2006
Holzwickede, Dortmund - Chystáte se do Německa na utkání českých fotbalistů a před zápasy s Spojenými státy a Ghanou nemáte ubytování? V malebném městečku Holzwickede nedaleko Dortmundu vyroste kemp pro víc než dva tisíce lidí. Za noc nezaplatíte víc než 15 eur, což je v přepočtu přibližně 450 korun.

"Stanové městečko" vyroste na místním letišti, obec ho chce vybudovat do 5. června. Bude to největší kempinkové středisko v Německu během mistrovství světa.

Spát za méně než 15 eur za noc bude možné ve vlastním nebo už postaveném stanu.

"Ceny v kempu jsou na nejnižší možné úrovni," říká jeden z organizátorů Arne Schulte-Altedorneburg.

Největší výhodou Holzwickede je poloha. Na první zápas Česka se Spojenými státy na stadion do Gelsenkirchenu je to přibližně 45 minut. Za hodinu a půl odsud dojedete na souboj s Ghanou do Kolína nad Rýnem.

Vlakové i autobusové nádraží jsou dostupné pěšky za slabou čtvrthodinku. Ale i Hannover, Frankfurt či Hamburk, kde Češi hrají poslední zápas základní skupiny s Itálií, budou z kempu dobře přístupné.

V kempu budou stát dvě velká sanitární zařízení se sprchou a toaletami.

Ve dvou obřích stanech najdete bistra a restaurace, kde se bude prodávat jídla na grilu, pivo, víno a jiné nápoje. V jiné části kempu organizátoři vybudují další tři "hospůdky."

"Pro mě je nejdůležitější taky bezpečnost," říká Arne Schulte-Altedorneburg.

Tu budou zajišťovat dva metry vysoký plot a bezpečnostní služba. Pracovníci recepce musí kontrolovat hosty, kteří přicestují a budou chtít přenocovat.

"V záznamových knihách budou podchyceni všichni, kteří si předem rezervovali místa," doplňuje organizátor. K těmto dokladům má policie a vedení kdykoliv přístup.

Všichni hosté, kteří zde budou ubytováni, se musí při vstupu prokázat osobním dokladem.

Kemp se začne se stavět 28. května, aby se o týden později mohl otevřít.

Další informace o přijetí přihlášek najdete v šesti jazycích na internetových stránkách www.wm-camp.com.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze