Ostravský záložník Martin Lukeš (vlevo) v těsném souboji s Tomášem Fabiánem z Mladé Boleslavi | foto: ČTK

Přišli jsme o titul v poslední minutě, řekl ostravský kapitán Lukeš

• 54
Zdrceně vypadal kapitán fotbalistů ostravského Baníku Martin Lukeš poté, co jeho tým ztratil v sobotu v poslední minutě vítězství nad Mladou Boleslaví. "Je to smutek. Přišli jsme o titul v poslední minutě zápasu," soukal ze sebe Lukeš po remíze 2:2.

Je cítit v kabině vztek?
To ne. Ale všichni jsou smutní.

Co se stalo v poslední minutě při té vyrovnávací brance?
Hosté přenesli odražený balon ze středu hřiště na Mendyho, ten šel kolem Dana Tchuře a přihrával přes celou bránu. Už to tam nikdo nestačil zachránit. Propadli jsme při tom gólu, prostě jsme to neuhráli. Posr... jsme to, když to řeknu sprostě.

Chyby byly v tom, že jsme předtím měli dát na 3:1 a měli jsme na to. Měli jsme jít dvakrát sami na branku, ale nenahrajeme si. V tom vidím příčinu.

Ke konci jste vypadali vyčerpaní.
Hlavně jsme se zatáhli do bloku a měli jsme dvě situace, kdy jsme mohli jít sami na branku. A jak už to tak bývá, když už si to nedáme přesně a nedokončíme to gólem na 3:1, tak nás ten nahoře ztrestá.

Ovlivnilo vaši hru i zranění stopera Neuwirtha a záložníka Ličky?
No, když musel střídat Mario (Lička), bylo to určitě oslabení. Navíc už předtím střídal i Neuwirth a Marek se místo něj zatáhl ze zálohy na stopera. Byl to velký zásah. Marek je ten stěžejní, kdo nabourává soupeřovu útočnou fázi. Mladý Greguš nepropadl, ale je těžké do takového zápasu naskočit. Vliv to mělo, ale i tak jsme to měli uhrát.

Tušili jste, jak hrála zároveň Sparta v Liberci?
Netušili jsme to, vůbec. Zklamání je teď o to větší. Mohli jsme být blízko titulu, takhle na něj máme málo šancí. Pokud dobře vím, tak Teplice, které hrají v posledním kole na Spartě, už nebudou hrát o nic.Na poháry nemají šanci, takže si myslím, že už je hotovo.

Jak to vypadalo v kabině po zápase? Mluvil někdo?
Trenér. Ale to, co říkal, do novin nepatří.

1. AC Sparta PrahaSparta 25 20 3 2 57:20 63
2. SK Slavia PrahaSlavia 25 19 5 1 53:17 62
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 25 17 3 5 61:29 54
4. 1. FC SlováckoSlovácko 25 11 6 8 34:29 39
5. FC Baník OstravaOstrava 25 11 4 10 34:28 37
6. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 25 10 6 9 42:39 36
7. SK Sigma OlomoucOlomouc 25 9 6 10 34:34 33
8. FK TepliceTeplice 25 8 8 9 26:29 32