Přípravný duel ztížil Olomouci déšť

Zašová - Závěr prvního týdne přípravy na novou ligovou sezonu zpestřil fotbalistům Olomouce zápas proti Zašové. Účastník 1.B třídy prohrál jednoznačně 0:11 (0:6). Za neustálého deště poprvé po letní pauze netrénovali a hráli olomoučtí fotbalisté zápas. Soupeřem byl tým Zašové, pro který byl zápas součástí oslav pětasedmdesáti let trvání místního klubu. "Byli jsme osloveni a řekli jsme si proč ne. Po úvodním tréninkovém týdnu bylo utkání příjemnou záležitostí," pochvaloval si trenér Olomouce Leoš Kalvoda.

Zápas byl jednoznačnou záležitostí, což nikoho nepřekvapilo. Zaplněné ochozy se k lítosti nedočkaly ani čestného úspěchu domácích, protože jediná šance Zašové skončila na tyči olomoucké branky. "Žádné prémie za čisté konto jsme ale nevypisovali," smál se olomoucký trenér.

S chutí hrající Sigma začíná hledat ideální sestavu a trenéři mají z čeho vybírat. V dobrém světle se představil Chmelíček, který se vrátil z hostování v Ratíškovicích, dobrý zápas sehrál slovenský útočník Privitzer. Ten je v Sigmě na zkoušce. "Kluci nehráli špatně, ale jejich výkonnost prověří až silnější soupeři," poznamenal asistent trenéra Jiří Vaďura.

Branky padaly jako na běžícím páse. Jako první se prosadil Urbánek po pasu Látala, pak skóroval Chmelíček a ve 22. minutě zvyšoval Siegl už na 3:0 pro Olomouc. Do přestávky se trefil ještě Vlček a Chmelíček dvěma góly zkompletoval svůj hattrick.

"Pro diváky to bylo určitě příjemné odpoledne, i když byla zima a pršelo," mínil Kalvoda, který po přestávce poslal na hřiště osm nových hráčů. Ani po pauze se obraz hry nezměnil. Třikrát se během jednadvaceti minut trefil Privitzer a skóre na konečný stav povýšili Jordánek a Kobylík.

V dresu Sigmy nenastoupilo několik hráčů, s nimiž trenér počítá. "Třeba Hapal má lehce poraněnou patu a Vaniak nakopnutý kotník. Nejsou to ale vážná zranění. Na soustředění do Luhačovic, kde strávíme tento týden, odjedou," řekl Kalvoda.

Sestava Olomouce: Bureš - Kučera, Rozehnal, Kováč, Látal - Urbánek, Siegl, Špiláček, Krohmer - Vlček, Chmelíček. Střídali: Jurčík, Kobylík, Krajčovič, Mucha, Kotrys, Jordánek, Privitzer, Večeřa.

1. AC Sparta PrahaSparta 31 25 4 2 74:28 79
2. SK Slavia PrahaSlavia 31 23 6 2 67:23 75
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 31 20 5 6 70:33 65
4. FC Baník OstravaOstrava 31 13 6 12 48:44 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 31 12 8 11 50:49 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 31 11 8 12 41:44 41